מי נכח בפגישת בעלי ערוץ 10 ביאכטה בהרצליה?

יחד עם בצלאל, שעשה את הונו בין היתר ממעורבות במכירת נשק למדינות באפריקה, הגיע לפגישה יחיאל חורב, לשעבר המשנה למנכ"ל משרד הביטחון וראש המלמ"ב

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ביום חמישי האחרון, התקיימה פגישה בין איש העסקים חזי בצלאל לבין בעלי המניות בערוץ 10, יוסי מימן ורון לאודר, על היאכטה של מימן, העוגנת במרינה של הרצליה. הנוכחים בפגישה דנו בתנאים שבהם יוכל בצלאל להיכנס להשקעה בערוץ 10 - זאת לאחר שהגיש לבעלי המניות בערוץ הצעה לרכישת 20%-25% ממניותיו.

רון לאודר מגיע לפגישה עם מימןצילום: וקנין עופר

יחד עם בצלאל, שעשה את הונו בין היתר ממעורבות במכירת נשק למדינות באפריקה, הגיע לפגישה יחיאל חורב, לשעבר המשנה למנכ"ל משרד הביטחון וראש המלמ"ב (הממונה על הביטחון במערכת הביטחון). חורב הצטרף לפני כמה שנים לעסקיו של בצלאל. עם השניים הגיע גם גלעד בר לב, מי ששימש כמנכ"ל קבוצת מרתון מובייל של בצלאל, שזכתה במכרז להקמת רשת סלולר - אך לא הצליחה להעמיד את הערבות הנדרשת, בסך 700 מיליון שקל. על היאכטה נכח גם לאו מלמוד, חבר ילדות ואיש סודו של מימן, המשמש כסגן נשיא בכיר ומנהל הכספים של קבוצת מרחב שבשליטת מימן.

היאכטה של מימן

אתמול היתה אמורה ועדת הכלכלה לדון בבקשת ערוץ 10 לדחות את מועד פירעון חובותיו, ונראה כי הפגישה בין בצלאל לבעלי ערוץ 10 השפיעה על הדיונים בכנסת. יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ כרמל שאמה-הכהן, אמר בישיבה כי החליט לדחות את הדיון לגבי חובות הערוץ לאחר התייעצות עם שר הרווחה והתקשורת, משה כחלון, ולאור "המצב המסובך שאליו נקלע שוק הטלוויזיה", לדברי שאמה-הכהן.

הוא הוסיף כי "בשוק הטלוויזיה התפתחה סכנה לאפקט דומינו. עמדת ועדת הכלכלה נותרה בעיניה: לדרוש את ביצוע התשלומים בזמן מכל הזכייניות, אך התקדמות באפשרות לכניסת שותף חדש לערוץ 10, וכן בקשותיהן הנפרדות של ערוץ 10 ושל רשת לדחייה בהכרעה, בצירוף העובדה שנתעוררו ספקות לגבי בקשת קשת, הובילו אותי להחליט שהכי נכון ובטוח כרגע זה לקיים חשיבה והתייעצויות נוספות".

חזי בצלאל ויחיאל חורבצילום: וקנין עופר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker