בצלאל הציע לרכוש 25% מערוץ 10 - בתנאי שפירעון החוב יידחה

בצלאל, שנפגש ביום חמישי עם בעלי המניות בערוץ, הציב את הסדרת החוב למדינה כתנאי מרכזי בעסקה ■ להערכת בצלאל, הערוץ זקוק להזרמת הון מצד הבעלים בהיקף של 120 מיליון שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים8

איש העסקים חזי בצלאל הגיש לבעלי המניות של ערוץ 10 הצעה לרכישת 20%-25% מהערוץ. לפי ההצעה של בצלאל, הוא יזרים לערוץ 50-60 מיליון שקל.

בצלאל נפגש ביום חמישי עם בעל המניות המרכזי בערוץ 10, יוסי מימן, ביאכטה של מימן בהרצליה. בפגישה נכח גם בעל מניות נוסף בערוץ, רון לאודר. בפגישה דנו השלושה בתנאים שבהם יוכל בצלאל להיכנס להשקעה בערוץ 10. דוברו של מימן הדגיש כי השלושה דנו "בעתידו של שוק התקשורת בישראל" ולא פירט מעבר לכך.

בימים האחרונים ביצע בצלאל בדיקת כדאיות כלכלית לרכישת נתח מהערוץ באמצעות חברת הייעוץ טריגר פורסייט. ככל הנראה, תוצאות הבדיקה של בצלאל היו חיוביות, ולכן הוא ממשיך את המגעים עם ראשי הערוץ ובתנאים מסוימים יהיה מוכן להיכנס להשקעה.

חזי בצלאלצילום: וקנין עופר

בעלי המניות הנוכחיים של הערוץ, מימן, לאודר וארנון מילצ'ן, הפסיקו את הזרמת הכספים לערוץ כבר לפני כארבעה חודשים והערוץ שרוי במצוקה תקציבית קשה שבעקבותיה נאלץ לפטר כ-30 עובדים ולעצור הפקות מתוכננות. לפי הערכות, יפסיד הערוץ 80-100 מיליון שקל ב-2011.

לפי ההערכות של בצלאל, כדי שערוץ 10 יוכל לעמוד על רגליו נדרשת הזרמת בעלים של 120 מיליון שקל. כלומר, גם אם בצלאל יחליט להזרים 50-60 מיליון שקל, יידרשו מימן ולאודר לקחת חלק במימון הערוץ ב-2012.

לבצלאל יש תנאי מרכזי להשקעה: הסדרת חוב בסך 60 מיליון שקל של הערוץ למדינה (15 מיליון שקל מסכום זה אמור לחזור לידי הערוץ). מקורות המקורבים למשא ומתן מסרו כי בצלאל אינו מעוניין שהזרמת הכספים הראשונית שלו תופנה לכיסוי החובות הקודמים של הערוץ, אלא למסך, ודורש כי העניין ייפתר לפני שהוא נכנס להשקעה.

צילום: עופר וקנין

היום צפויה ועדת הכלכלה לדון בבקשה לדחות את מועד פירעון החוב, ולפי שעה לא ברור אם תערך הצבעה חוזרת על החלטת הוועדה מלפני 12 ימים שלא לדחות את המועד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker