כך תנובה מרוויחה 700 אלף שקל בשנה מכדי חלב של 2 ליטר

קרטון חלב 2 ליטרים יקר יותר מ-2 קרטונים בנפח ליטר; תנובה: "נבדוק את העניין מחדש"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מדיניות תמחור תמוהה של תנובה: החברה גובה עבור קרטון חלב 1% בנפח של 2 ליטרים מחיר גבוה יותר מזה שנגבה עבור שני קרטוני חלב 1% בנפח של ליטר. מכיוון שתנובה מוכרת מדי שנה יותר מ-800 אלף כדים של 2 ליטרים חלב 1%, מדיניות התמחור מכניסה לה 696 אלף שקל בשנה. בעקבות פניית TheMarker מסרה תנובה: "נבדוק את העניין מחדש".

מחיר המחירון של תנובה לרשתות השיווק עבור כד חלב 2 ליטר 1% הוא 12.51 שקל כולל מע"מ. במקביל, נוקבת תנובה במחיר של 5.82 שקלים לקרטון של ליטר 1% (מוצר שבפיקוח), כלומר, 11.64 שקל לשני ליטרים. מדובר בהפרש של 87 אגורות - פער של 7.7%.

המחיר של תנובה לכד 2 ליטרים 3% זהה למחיר 2 קרטוני 1 ליטר 3% ואת הפער היא גובה רק לגבי החלב 1%. ל-TheMarker נודע כי ברשת השיווק שופרסל התקבלו תלונות של לקוחות, שטענו כי התמחור של תנובה לכד חלב 2 ליטר אינו הגיוני. בתגובה, שופרסל פנתה לתנובה בנושא ובינתיים השוותה שופרסל את מחירו של כד חלב תנובה 2 ליטר למחיר שני קרטוני חלב ליטר אחד.

לפני כחודש וחצי נקטה תנובה כמה צעדים דרמטיים בתגובה לביקורת ולמחאה הצרכנית שנמשכו כמה חודשים. תנובה הודיעה על הוזלת מוצרים שונים בשיעור של 7%-20%. המוצרים שמחיריהם הוזלו הם גבינות לבנות (15%), גבינות צהובות במדף (15%-20%) ומעדן תנובה (7%). תנובה מסרה כי הורדת המחירים נובעת מהורדת מחיר המטרה של החלב ב-3.8 אגורות לליטר.

כמה שעות לאחר מכן הודיעו גם שטראוס וטרה על הורדת מחירים. כמו כן הודיעה יו"ר תנובה, זהבית כהן, על פרישתה מהחברה ובמקומה מונה שלמה רודב. החברה גם פירסמה את דו"חותיה הכספיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker