פרסום ראשון

הפגישה ביאכטה של מימן הסתיימה ללא הכרעה - המו"מ לרכישת ערוץ 10 יימשך

(עדכון) חזי בצלאל מעוניין להפוך שותף בערוץ 10 ולהזרים לקופתו כ-90 מיליון שקל; באחרונה ביצע בדיקת כדאיות כלכלית לרכישת נתח מהערוץ, באמצעות טריגר פורסייט

אמיר טייג
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

האם חזי בצלאל יציל את ערוץ 10? לפני שעה קלה הסתיימה ללא הכרעות פגישת הפסגה בנוגע לעתידו של הערוץ, שהתקיימה ביאכטה של בעלי השליטה בערוץ, יוסי מימן, במרינה בהרצליה ומשתתפים בה מימן, בצלאל ורון לאודר.

בצלאל שוקל להפוך שותף בערוץ 10 ולהזרים לקופתו כ-90 מיליון שקל. בימים האחרונים ביצע בצלאל בדיקת כדאיות כלכלית לרכישת נתח מהערוץ באמצעות חברת הייעוץ טריגר פורסייט. תוצאות פגישה זו יחרצו את דינו של הערוץ, האם ימשיך להתקיים בשנה הקרובה או יגווע.

חזי בצלאלצילום: וקנין עופר

קיומה של פגישת הפסקה מצביע על כך שבצלאל השלים את הבדיקה הכלכלית ובתנאים מסוימים יהיה מוכן להפוך שותף בו. תנאים אלו נידונים במסגרת הפגישה הנוכחית. ההערכות הן כי אם אכן הצדדים יגיעו לסיכום ובצלאל יזרים את הכסף, הוא יהפוך לבעל המניות הדומיננטי בערוץ. לפי ההערכות, בצלאל צפוי לקבוע את נתיב התקדמותו העסקי וכן להיות המקור להזרמות הון נוספות, אם ידרשו כאלה.

בעלי המניות הנוכחיים של הערוץ, מימן, לאודר וארנון מילצ'ן, הפסיקו את הזרמת הכספים לערוץ כבר לפני 4 חודשים והערוץ שרוי במצוקה תקציבית קשה שבעקבותיה נאלץ לפטר כ-30 עובדים ולעצור הפקות מתוכננות. לפי הערכות, יפסיד הערוץ 80-100 מיליון שקל ב-2011.

המכשול המרכזי העומד בפני כניסתו של בצלאל לערוץ הוא חוב בסך 60 מיליון שקל של הערוץ למדינה (15 מיליון מתוכם אמורים להיות מושבים לערוץ). ועדת הכלכלה דחתה בשבוע שעבר את הצעת החוק לדחיית החובות של הערוץ ודיון נוסף בעניין, בהשתתפות שר התקשורת משה כחלון, יתקיים ביום ראשון. מקורות המקורבים למו"מ מסרו כי בצלאל אינו מעוניין שהזרמת הכספים הראשונית שלו תופנה לכיסוי החובות הקודמים של הערוץ ודורש כי העניין ייפתר לפני שהוא נכנס להשקעה.

מדוברו של מימן נמסר כי בפגישה דנו הצדדים בתחום התקשורת ועתידו. מעבר לכך סרב הדובר להתייחס לתוכן הפגישה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker