בתוך חצי שנה: מנויים יוכלו להתנתק מערוצים באמצעות השלט בלבד

משה כחלון: "מן הראוי שלקוח שיכול להתחבר לערוצים בלחיצת כפתור יוכל להתנתק באותה הקלות"

נתי טוקר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מנויים חברות הטלוויזיה הרב ערוצית יוכלו להתנתק מערוצים שרכשו באמצעות השלט - כך החליטה מועצת הכבלים והלוויין לאחר שימוע לחברות HOT ו-yes. ההחלטה תיכנס לתוקף בתוך שישה חודשים.

מנויי חברות הטלוויזיה הרב ערוצית יכולים לרכוש כיום ערוצים או להזמין שירותי VOD באמצעות שלט הטלוויזיה. ואולם עד עתה, כדי להתנתק מערוצים אלה היה צורך לבצע שיחת טלפון עם נציג השירות - מהלך שהקשה על הצרכנים להתנתק מהשירותים שאותם רכשו. כאמור, בקרוב יוכלו המנויים להתנתק ללא היעזרות בנציג השירות.

"מן הראוי שאם לקוח יכול להתחבר לערוצים בלחיצת כפתור, כך יוכל להתנתק באותה הקלות מאותם ערוצים, גם בלחיצת כפתור", אמר שר התקשורת, משה כחלון.

ניצן חן, יו"ר המועצה, מסר: "תפקידה של המועצה כמגינה על הצרכנים בא לידי ביטוי ביתר שאת בהחלטה זו, כאשר חברות הכבלים והלוויין עושות שימוש בפיתוחים טכנולוגיים חדשניים שברשותן על מנת לייצר הכנסות נוספות, אולם לא מנצלות את הטכנולוגיה שפיתחו על מנת להקל על הממשק עם המנויים בשלב ההתנתקות. מדובר בהחלטה חשובה אשר תסייע למנויים להתנתק בקלות ובמהירות מערוצים ושירותים שהוזמנו בלחיצת כפתור, מבלי להמתין על הקו על מנת לשוחח עם נציג שירות לקוחות, ולעתים אף עם נציג שימור לקוחות אשר מנסה לשכנע את הלקוח לא להתנתק".

אתמול נערכה רפורמה נוספת הנוגעת לטלוויזיה הרב ערוצית - כאשר הופחתו קנסות היציאה ללקוחות בכל שוק התקשורת, ובין היתר בטלוויזיה הרב ערוצית, בספקי אינטרנט, בטלפוניה נייחת ובטלפוניה בינלאומית.. הקנס המופחת יחושב בצורה אחידה בענף, ויובנה מ-8% מסכום החשבון החודשי הממוצע כפול מספר החודשים שנותרו לתקופת התחייבות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker