"ישראל היום" במו"מ להדפסת מחצית מתפוצתו ב"מעריב"

החינמון רוכש כיום את שירותי הדפוס וההפצה שלו מבית הדפוס של קבוצת הארץ ■ בעבר ניסה "מעריב" לסכל את תפוצתו של "ישראל היום" אך שינה גישה לאחר שנרכש על ידי נוחי דנקנר

נתי טוקר

>> העיתון "ישראל היום" מנהל משא ומתן מתקדם לקראת העברת ההדפסה של יותר ממחצית מגיליונותיו היומיים לבית הדפוס של עיתון "מעריב". לפי הערכות, מדובר בכ-160 אלף גיליונות ביום. בעיתון הצהירו עד לאחרונה כי מדי יום מודפסים ומופצים 275 אלף עותקים של העיתון, ובסופי שבוע מופצים 350 אלף עותקים. מאז הקמתו של "ישראל היום" ועד לאחרונה רכש העיתון את שירותי הדפוס שלו מקבוצת הארץ ומערכת ההפצה של הקבוצה הפיצה את עותקיו.

המגעים להעברת הדפסתו של "ישראל היום" לבית הדפוס של "מעריב" החלו במהלך 2010 כשמצבו הכלכלי של "מעריב", אז בשליטת זכי רכיב, הידרדר באופן משמעותי. עם זאת, ההמגעים לא הבשילו. כיום בעלת השליטה ב"מעריב" היא קבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר, שהזרימה לעיתון כ-180 מיליון שקל כדי שימשיך להתקיים.

צילום: מוטי קמחי

בחודשים האחרונים נעשו כמה ניסיונות להעביר חלק מהדפסת הגיליונות של "ישראל היום" לבית הדפוס של "מעריב", והצדדים גם ערכו פיילוט לבדיקת איכויות ההדפסה. שיתוף פעולה מעין זה מפתיע, מאחר שבעבר נקט "מעריב" בגישה לוחמנית כלפי "ישראל היום", ופרשני העיתון צידדו לא פעם בהצעת החוק שלפיה ייאסר על בעלי הון להפיץ עיתון יומי בחינם. לפי מקורות בשוק התקשורת, באחרונה התהדק שיתוף הפעולה בין העיתונים, דבר שאיפשר את הדפסת "ישראל היום" בבית הדפוס של "מעריב".

הכוונה לחלק את הדפסת העיתון בין שני בתי דפוס נעשתה במקביל לצעד נוסף שביצע "ישראל היום" לפני כשבועיים, כשהפסיק להפיץ את עותקיו לבתי המנויים בחינם והחל לגבות דמי מנוי. בעיתון סירבו למסור פרטים לגבי היקף המנויים בתשלום, אך מסרו כי מדובר במספר "דו-ספרתי חזק", וכי "העיתון עומד ביעדים".

מנגד, בחודש האחרון הפסיק "ישראל היום" לפרסם בעמוד הראשון שלו את מספר העותקים שהוא מדפיס מדי יום. בעיתון אמרו כי מספר העותקים נותר על כנו, וכי העיתון הפסיק לפרסם את המספר בשל שינויים שוליים בהיקף ההדפסות עקב ההיערכות למצב החדש. עם זאת, מקורות בשוק התקשורת העריכו כי לא מן הנמנע שהסיבה לאי פרסום מספר ההדפסות היא ירידה בהיקפן, בשל הירידה במספר המנויים המשלמים.

ב"ישראל היום" סירבו להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker