ערוץ 2: TheMarker הפך לעיתון המשפיע ביותר בישראל; תרם להנחת התשתית למחאה

תוכנית סיכום סוף השנה של ערוץ 2: TheMarker ביצר את מעמדו כעיתון שמוביל קו; מהבחינה הזאת הוא בולט יותר מעיתונים אחרים

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

"מאות האלפים (שיצאו בקיץ) לרחובות העניקו רוח גבית למאבק האידיאולוגי של TheMarker ועורכו הראשי גיא רולניק נגד הטייקונים והריכוזיות. למרות שהעיתון הוא רק מקום רביעי בתפוצה, הפך TheMarker בחודשים האחרונים לעיתון המשפיע ביותר בישראל", כך קבע ערוץ 2 בתוכנית סיכום השנה ששודרה ביום חמישי והוגשה על ידי חיים הכט.

התוכנית ניתחה את השינויים שקרו בשוק העיתונות בשנה החולפת והקדישה חלק ניכר ממנה למהפיכה החברתית והכלכלית שהתרחשה בישראל בחודשים האחרונים.
המומחה לעיתונות ד"ר רפי מן, חבר צוות העורכים של העיתון "העין השביעית" אשר מנתח את שוק העיתונות בישראל קבע כי "TheMarker בעצם תרם להנחת התשתית הציבורית למחאה של הקיץ האחרון. אני חושב שהעיתון ביצר בשנה האחרונה את המעמד שלו כעיתון שמוביל איזשהו קו, והקו הזה מתחבר אולי בזכותו לאיזשהם תהליכים חברתיים שעוברים עלינו. אני חושב שמבחינה זאת הוא באמת יותר בולט מעיתונים אחרים".

הכט אמר עוד: "יש מי שסבורים שההתנהלות של TheMarker היא דוגמה לעיתונות דעתנית, לוחמת ואמיצה. אחרים רואים בקמפיין הריכוזיות של העיתון סיקור בעייתי, פופוליסטי, מגמתי וחד צדדי".

יצוין כי העיתונים "ידיעות אחרונות" ו"גלובס" נקטו קו מערכתי שונה משל TheMarker בשנתיים האחרונות ופירסמו שורה ארוכה של מאמרים בהם טענו כי הריכוזיות היא נושא "פופוליסטי" ושולי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker