מהפכה במדף

בעקבות תנובה: שטראוס וטרה מוזילות מחירים

מחירי הגבינות הלבנות של שטראוס יוזלו ב-12%; המילקי יוזל ב-8%; ההוזלה תיכנס לתוקפה ביום רביעי

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

שטראוס הולכת בעקבות תנובה: חברת המזון הודיעה אחר הצהריים כי תוזיל כמה ממוצרי החלב שלה בשיעור של עד 12%. ההוזלה תיכנס לתוקפה ביום רביעי הקרוב, 5 באוקטובר. מוצרי הגבינה הלבנה יוזלו בשיעור של 12% והמילקי יוזל ב-8%.

הבוקר הודיעה תנובה כי תפעל להורדה קבועה של מחירי מוצריה בעד 15%, במהלך שייכנס לתוקף ביום שלישי הקרוב. לדברי תנובה, שווי ההוזלה המצטבר עבור הצרכן יהיה כ-125 מיליון שקל, ש-62% מתוכם ימומנו על ידי החברה.

המוצרים שמחיריהם מוזלים הם גבינות לבנות, גבינות צהובות במדף ומעדן תנובה. כך, למשל, המחיר המומלץ לצרכן של גבינה לבנה רגילה 250 גרם יעמוד על 6.33 שקלים במקום 7.45 שקלים כיום והמחיר המומלץ לצרכן של חבילת גבינת עמק פרוסה 200 גרם יהיה 14.58 שקל במקום 17.15 שקל כיום.

בין המוצרים ששטראוס לא הורידה את מחירם ניתן למצוא את יוגורט דנונה, חלב בקרטון ובשקית ועוד. תנובה לא הוזילה את מחירי מעדני יופלה, הגבינות המלוחות, שוקו 'שוק', שמנת ועוד.

מנכ"ל תנובה, אריק שור, אמר כי "תנובה קשובה לקולו של הצרכן" וקרא לרשתות השיווק "לאמץ את ההמלצות ולתרום את חלקן להורדת המחירים".

בניגוד לתנובה ושטראוס, החברה השלישית בגודלה בקטגוריה - טרה של החברה המרכזית למשקאות - הודיעה על הורדת מחירים מצידה, אך לא מסרה שיעורים מדויקים או על איזה מוצרים. טרה הודיעה על הורדת המחירים זמן קצר לאחר שטראוס.

מהחברה נמסר כי "טרה תמשיך לדאוג לקהל צרכניה ותוריד את מחיריה בהתאם להורדת מחיר המטרה וירידות המחירים בשוק".

טרה

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ