פרסום ראשון

חזי בצלאל במשא ומתן לרכישת 25% מערוץ 10

באחרונה, עלו שמות שונים כמועמדים להשקעה בערוץ, ביניהם: בעלי ידיעות אחרונות נוני מוזס ובעלי אי.די.בי ומעריב נוחי דנקנר

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, אמר לעובדים כי משקיע חדש ייכנס לערוץ לאחר החגים. ורשבסקי אמר כי מתקיים משא ומתן מתקדם עם המשקיע שעל הפרק וציין כי "אנחנו בשלבים אחרונים של תהליך כניסתו".

גורמים בענף התקשורת טוענים כי המשקיע המדובר הוא איש העסקים חזי בצלאל, שנמצא במו"מ לרכישת 25% מהערוץ. קבוצה בראשות בצלאל זכתה לפני חודשים אחדים במכרז להקמת חברה סלולרית אך לא הצליחה להעמיד את הערבות הנדרשת והזכייה עברה לקבוצה אחרת.

חזי בצלאלצילום: וקנין עופר

באחרונה, עלו שמות שונים כמועמדים להשקעה בערוץ, כשבין השמות שהוזכרו כמועמדים היו: בעלי "ידיעות אחרונות" נוני מוזס ובעלי אי.די.בי ו"מעריב" נוחי דנקנר. שניהם מוגבלים לאחזקה של 8% בלבד בערוץ. יחד עם זאת גורמים בשוק התקשורת טוענים כי מדובר במשקיע חדש אשר מוכן לרכוש 25% מהמניות, ולא אחד הגורמים שכבר פעילים בשוק העיתונות כמו דנקנר ומוזס, ומוגבלים בשל אחזקות צולבות.

חוק הרשות השנייה, המסדיר את פעילות הערוצים המסחריים, מגביל את מי שכבר מחזיק בפלטפורמת תקשורת מאחזקה בפלטפורמה נוספת. בעלי עיתונים יכולים להחזיק רק 8% מזכיינית טלוויזיה מסחרית. מאחר שכרגע יש שתי זכייניות בערוץ 2, יוכלו לרכוש עד 16% מזכיינית מסוימת, מאחר שמדובר בבעלות של 8% בערוץ כולו. ואולם מאחר שמדובר בערוץ 10, בכל מקרה הבעלות למחזיקי העיתונים מוגבלת ל‑8%.

יוסי ורשבסקיצילום: אמיל סלמן

הדעות חלוקות אם באמת יש משא ומתן עם בצלאל במצב כה מתקדם, כאשר גורם המקורב לערוץ אמר כי לדעתו הדברים טרם הבשילו לנקודה שבה תתבצע עסקה. יתכן גם כי קיים משא ומתן עם יותר מגורם אחד וכי אמירתו של ורשבסקי נועדה להלחיץ את הצדדים ולגרום לאחד מהם להיכנס לערוץ.

התקופה האחרונה היתה קשה מאוד לערוץ 10: החל מהכישלון הטלוויזיוני של תוכנית הריאליטי המושקעת הדור הבא, המשך במשבר בשוק הפרסום שמקשה מאוד על השגת הכנסות וכלה במשבר בחברת החדשות, בו אולצה החברה לפרסם התנצלות לשלדון אדלסון מה שהביא להתפטרותם של מנכ"ל חברת החדשות ראודור בנזימן ועורכת תוכנית השבוע רותי יובל.

גם מבחינת בעלי המניות המצב אינו מזהיר. בעל השליטה, יוסי מימן, נמצא בתקופה בעייתית, בעל המניות ארנון מילצ'ן אינו מעוניין להמשיך להחזיק בערוץ, ובעל המניות השלישי רון לאודר נחשב ליחיד שמחזיק כיום את הערוץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker