שחר רן

לאחר כמה חודשים שבהם רשות השידור פועלת ללא מנכ"ל, אישרה הבוקר הממשלה את מינויו של יוני בן מנחם לתפקיד. על בן מנחם המליצה ועדת האיתור לתפקיד עוד ביולי, מתוך תשעה מועמדים שהגיעו לשלב המיון הסופי. בראש ועדת האיתור עמד יו"ר רשות השידור, אמיר גילת. בחודשים האחרונים רווחו במערכת הפוליטית הערכות כי בן מנחם הוא המועמד המועדף על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לתפקיד - אך בן מנחם מסר כי לא ידוע לו דבר על כך.

לפני כחודשיים עתרה אגודת העיתונאים בתל אביב לבג"ץ נגד מינויו של בן מנחם, בטענה כי מדובר במינוי פוליטי פסול, מאחר שבן מנחם עסק רבות לטענתם בעבודה פרטית ללא היתר, כי פיטר עובדים בחוסר תום לב וכי קיבל ציונים לא מספקים במבחני ההתאמה. האגודה אף ביקשה צו ביניים שיקפיא את המינוי, אך בית המשפט דחה את הבקשה.

יוני בן מנחם. אגודת העיתונאים טוענת לכשלים בתפקודוצילום: פלאש 90

מרשות השידור נמסר בתגובה: "מנכ"ל רשות השידור הודה היום לממשלה על שאישרה את מינויו ושב והודה לחברי ועדת האיתור שהמליצו עליו פה אחד לתפקיד. בן מנחם אמר כי הוא נחוש לפעול במלוא המרץ למען הצלחתם של רשות השידור ושל השידור הציבורי".

בן מנחם בעל תואר ראשון בשפה וספרות ערבית ולימודי מזרח אסיה מטעם האוניברסיטה העברית. מאמצע שנות ה-80 הוא כיהן בשורת תפקידים ברשות השידור, ובין 2003 ל-2008 שימש מנהל ועורך ראשי של קול ישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker