הארץ

מאת ענת באלינט

פעילי שמאל מאיימים לארגן חרם קוראים על עיתונים מקבוצת "הארץ", אם המקומון הירושלמי "כל העיר" ישנה את אופיו בעקבות מינויו של העיתונאי אנשיל פפר לעורך המקומון. "כל העיר" נודע בשנים האחרונות בקו פוליטי שמאלי, והפעילים טוענים כי המינוי נובע מכוונה לשנות את הקו הפוליטי הזה. בהודעה שהם מפיצים בדואר אלקטרוני הם מציעים לשלוח לעמוס שוקן, מו"ל קבוצת "הארץ", מכתבי מחאה על המינוי.

את ההודעה יזמה פנינה פירסטון, פעילה בארגון השמאל הפמיניסטי "בת שלום". היא נשלחה בדואר אלקטרוני למאות פעילי שמאל ומצורפות אליה כתובות של בעלי תפקידים ב"הארץ", לרבות שוקן. פפר, בן 29, חובש כיפה, נכנס לפני כשבועיים לתפקיד עורך המקומון. לטענת פירסטון, הוא "ידוע באוריינטציה הימנית שלו", ומתכוון להפוך את "כל העיר" למקומון שלא יעסוק בעניינים פוליטיים.

שוקן אישר כי קיבל בימים האחרונים כ-15 מסרים ברוח זו בדואר האלקטרוני, ובתגובה אמר: "נראה שאין הבדל בין הטרור של הימין לטרור של השמאל". על ההחלטה למנות את פפר לעורך המקומון אמר: "אני מקווה שהמינוי טוב ויוכיח את עצמו. בכל פעם שמיניתי עורך לעיתון היו לי התלבטויות. במקומם הייתי מחכה לראות איך נראה העיתון ואז קובע עמדה".

פפר אמר בתגובה כי אופיו של "כל העיר" לא ישתנה בצורה משמעותית: "השיקולים שתמיד הנחו את עורכי העיתון הם שיקולים עיתונאיים מקצועיים, וכך ייעשה גם בעתיד. מעציב שאנשים שלוחמים למען דמוקרטיה וחופש ביטוי פוסלים מינוי של אדם עוד לפני שראו את העיתון שהוא עורך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker