נמשיך לשלם ביוקר: רשות התחרות לא תכריז על דיפלומט ושסטוביץ כמונופול

ברשות התחרות דחו בקשות להכריז על היבואנים כמונופולים ולאסור שיווק מוצרים בבלעדיות ■ קמעונאי בכיר ברשת שיווק: "זו עדות נוספת לאוזלת היד של הרשות" ■ הלפרין: "אנחנו מעדיפים להפנות משאבים לנושאים שיביאו לשיפור התחרות"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הממונה על התחרות, מיכל הלפרין, החליטה שלא לפעול נגד הבלעדיות של היבואנים הבלעדיים הגדולים, ובראשם דיפלומט ושסטוביץ, ולא להכריז עליהם כמונופול. זאת, אף שהם מחזיקים בנתח שוק הגבוה מ–50% בתחומים מסוימים, ולמרות נתונים שלפיהם מחירי המוצרים שהם משווקים בישראל גבוהים במקרים רבים לעומת מדינות אחרות.

בשבועיים האחרונים הוגשו לרשות התחרות שתי בקשות שעניינן כוחם המונופוליסטי של היבואנים הבלעדיים והשפעתו על יוקר המחיה בישראל. לובי 99, מיזם חברתי־כלכלי ללא מטרות רווח, פנה לרשות התחרות בדרישה לאסור על הסדרי בלעדיות בשווקים שבהם מחזיק היבואן הבלעדי נתח שוק של יותר מ–30%. גם דרור שטרום, מנהל המכון לתכנון כלכלי ולשעבר הממונה על התחרות, שלח בקשה להלפרין כי תפתח בבדיקה כלכלית ותכריז על דיפלומט ועל שסטוביץ כמונופולים בשווקים שונים ותאסור עליהם לייבא ולשווק מוצרים בבלעדיות במגוון קטגוריות, משום שלדבריו, מדובר בהסדרים כובלים פסולים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker