המפץ השני של שוק הטלוויזיה בדרך - ההפסדים יצטמצמו אבל הריכוזיות תגבר

המיזוג בין ערוץ עשר לרשת היה מהלך מתבקש, אך ישאיר בשוק שתי שחקניות חזקות הנשלטות בידי בעלי הון מעטים בטווח הארוך השינויים בשוק הטלוויזיה יאפשרו תחרות מאוזנת יותר, ויפנו נתח שוק לשחקניות קטנות כל גופי השידור רשמו הפסדים עמוקים ב–2018

נתי טוקר

אם לא יקרה שינוי של הרגע האחרון, בתחילת ינואר 2019 יחווה שוק הטלוויזיה הישראלי מפץ גדול שני — במלוא עוצמתו. מי שהיה רגיל עד כה לזפזפ במעלה השלט בין אפיקים 11 ל–14, יגלה את אפיק 14 ריק. את פניה של מגישת חדשות עשר, תמר איש־שלום, ששידרה עד כה באפיק 14, יהיה אפשר למצוא עתה באפיק 13.

השינוי באפיקים המוכרים הוא חלק ממהלך המיזוג בין ערוץ עשר לרשת, שנמצא בשלבי אישור אחרונים ברשות להגבלים עסקיים וברשות השנייה. למען האמת, המיזוג הזה הוא לא ממש מיזוג. בניגוד גמור לתחזיות הראשונות, מדובר בהשתלטות של לן בלווטניק, בעלי חדשות עשר, על רשת. נציגו בישראל, נדב טופולסקי, שישמש יו"ר הערוץ, הוא זה שיתווה את המדיניות העתידית בערוץ הממוזג. כך למשל, הוא זה שהורה באחרונה למנכ"ל הערוץ יוסי ורשבסקי לשנות את לוח התוכניות ולשאוף להגיע לאיזון תפעולי כבר ב–2019. המשמעות של מהלך כזה היא כניסה של הערוץ החדש אל השוק עם הרבה פחות הוצאות מכפי שתוכנן בתחילה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום