לראשונה: משרד המשפטים יאפשר להגיש תצהיר לעורך דין בשיחת זום או וואטסאפ

לשירות אימות דיגיטלי מקוון ניתן לגשת דרך אתר gov.il ■ השירות מצריך מילוי טפסים מקוונים, במקביל לשיחת וידיאו עם עורך דין

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זום
אפליקציית זוםצילום: AFP
רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן

על רקע התפרצות הקורונה והאיסור על יציאה מהבתים, משרד המשפטים יאפשר לאזרחים להזדהות בפני עורך דין לצורך הגשת תצהיר משפטי באמצעות אפליקציות שיחות וידאו כמו זום, וובאקס, טימס או וואטסאפ.

אל השירות, שנקרא אימות דיגיטלי מקוון (אד"מ), ניתן לגשת דרך אתר gov.il. על כל אזרח שמעוניין בהגשת תצהיר למלא את הטפסים המקוונים, במקביל לשיחת וידיאו עם עורך דין שאין לו אתו היכרות קודמת.

לצורך קבלת השירות יש לבצע הרשמה באתר או באפליקציית GovID באמצעות שני אמצעי זיהוי: תעודת זהות, דרכון או כרטיס אשראי. הפרטים האישיים של האזרח יועברו לעורך דין שיבצע בדיקה מול מרשם האוכלוסין שהוא אכן נמצא בישראל, כפי שנדרש במסגרת עריכת תצהיר, ולכתובת המייל של עורך הדין שמולו נעשה התצהיר.

השירות פותח עבור משרד המשפטים על ידי רשות התקשוב הממשלתי, ויחליף את תהליך הזיהוי, שעד היום חייב אזרחים להגיע פיזית למשרדי עורכי דין כדי למלא ולחתום על תצהיר.

על פי רשות התקשוב, הפיתוח נעשה בתיאום עם לשכת עורכי הדין, לאחר עבודת מטה של משרד המשפטים עם ועדת האתיקה של הלשכה, שהחלה לפני התפרצות הקורונה - והם הזדרזו להעלות את השירות כדי לתת מענה לצרכים עסקיים. בנוסף, המהלך מאפשר ביצוע הליכים חיוניים במשק שכיום לא ניתן לבצע בדרך אחרת.

מדובר במהלך ראשון של פיתוח אמצעי זיהוי מרחוק על ידי רשות התקשוב הממשלתית. על פי ההודעה שפירסמה, מתכוונת הרשות להפעיל בהמשך שירותי אימות זהות דומים מול משרדי ממשלה אחרים. במקביל להשקת אד"מ, תפעיל רשות התקשוב מוקד תמיכה טלפוני לסייע לאזרחים שיתקשו להפעיל את השירות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב