אורן כהן

ראש מטה מנכ"ל משרד ראש הממשלה (36)

מירב ארלוזורוב
מירב ארלוזורוב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מירב ארלוזורוב
מירב ארלוזורוב

אורן כהן הוא טייס מסוק קרב במילואים. חוץ מזה הוא גם בוגר תוכנית מעוז, המכינה את העתודה של צעירים מצטיינים לניהול במגזר הציבורי, וגם חבר בפורום הצעירים של נשיא המדינה. רק שזהו הצד הפיקנטי בלבד בביוגרפיה של כהן. הצד הרציני הוא שכהן משמש ראש מטה מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר, ומכאן שהוא אחד הפקידים החזקים בניהול משרד ראש הממשלה. כהן מנהל את מטה מנכ"ל המשרד בהיבטי תקציב וכוח אדם, אבל עיקר עיסוקו בריכוז הטיפול בנושאים הכלכליים הכבדים הנוחתים על שולחנו של גרונר. בפועל, כהן מרכז את הטיפול בשורה ארוכה של נושאי מאקרו־כלכלה מרכזיים במשק, בהם הטיפול המקיף בהפחתת הביורוקרטיה והרגולציה הממשלתיים, בניסיון לשפר את מיקומה של ישראל בדירוג קלות עשיית העסקים הבינלאומי, ובכך לתרום להגדלת הפריון. בימים אלה הוא מרכז את השלמת העבודה על הרפורמה ברישוי עסקים.

לצד הרגולציה, שגם ראש הממשלה וגם גרונר מייחסים חשיבות עצומה להפחתתה, כהן אחראי על התוכנית הלאומית לתשתיות – תוכנית ענק בהיקף של כ־150 מיליארד שקל, הכוללת את התוכנית הלאומית לתחבורה חכמה, חיבור מפעלים לגז הטבעי, מעקב אחר ביצוע החלטות הממשלה, ומעקב אחר תהליכי חקיקת התקציב. לאחרונה נוסף למשימותיו נסיון לפתור את המשבר שפרץ סביב הביטחון התעסוקתי של שוטרים ואנשי שב"כ, שדורשים לקבל תנאי שכר זהים לאלה של אנשי הקבע.

בין המהלכים שכהן כבר ליווה והשלים, החשוב ביותר הוא חקיקת כלל הנומרטור – הכלל שמגביל את הוצאות הממשלה לשלוש שנים קדימה, וכן חוק אכיפת חוקי התכנון והבנייה (חוק קמיניץ) – אחד החוקים השנויים במחלוקת שנחקקו בשנים האחרונות.

כהן מלווה עבור גרונר את שלל הנושאים הללו, מה שהופך אותו לפקיד שמרכז ומתאם רבים מהמהלכים הבין־משרדיים החשובים בממשלה בשנים האחרונות. הוא צובר ניסיון ניהולי ממשלתי יוצא דופן בהיקפו ובעומקו, שילווה אותו בכל תפקיד עתידי שאליו יפנה.

משרתי ציבור

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים