איילת עוז

מנהלת תחום בכירה בסניגוריה הציבורית (36)

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

בתחילת דרכה המקצועית, חלמה ד"ר איילת עוז על קריירה אקדמית. החלום הזה השתנה כשהיא הגיעה לסניגוריה הציבורית. עוז סיימה בהצטיינות תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב, והתמחתה בבית המשפט העליון אצל הנשיאה הנכנסת, השופטת אסתר חיות – פסגת השאיפות של כל סטודנט למשפטים. בהמשך התקבלה לעבוד בסניגוריה הציבורית שם היא תכננה לעבוד רק עד לנסיעה לחו"ל להמשך לימודיה. אך מהר מאוד הבינה שהיא מעדיפה את העשייה המשפטית היומיומית למען האוכלוסיות המוחלשות בחברה על פני מגדל השן.

בהמשך נסעה עוז ללימודי תואר שני ושלישי באוניברסיטת הרווארד, ואת הדוקטורט שלה כתבה על התודעה המשפטית של עורכי האנציקלופדיה הפתוחה ויקיפדיה. כמו כן היתה חברה במכון ברקמן לחקר האינטרנט בהרווארד, וקיבלה מלגה מיוחדת להשתתפות בסדנת חוקרים צעירים מכל העולם באוניברסיטת אוקספורד שבאנגליה. ב־2013 חזרה לסניגוריה הציבורית הארצית, וכיום היא מכהנת בה כמנהלת תחום בכירה בנושא המשפט המנהלי.

עוז משתמשת בכלים של המשפט המנהלי כדי להתמודד עם ליקויים במשפט הפלילי, ורואה חשיבות גדולה במבט ביקורתי על מוסדות השלטון ובהפניית זרקור דווקא לנקודות העיוורון של המערכת ושל גופי האכיפה. התנהלותם של גופים אלה – המשטרה, הפרקליטות ושב"ס – מעוררת שאלות רבות הנוגעות לשוויון ולצדק חברתי, והעבודה בסניגוריה הציבורית מאפשרת לה להתעמת עם הדילמות המשפטיות הקשורות בהן, ואשר עולות בתיקים בעלי השפעת רוחב.

במשך השנים היתה עוז חברה בוועדות ציבוריות שונות, בהן הוועדה שמינתה שרת המשפטים לבחינת הפללת לקוחות הזנות. לדבריה, הפעולה למען אוכלוסיות מוחלשות היא המניע העיקרי שלה, ובדעתה להישאר במגזר הציבורי, שם יש בידיה כוח לקדם את העקרונות שבהם היא מאמינה.

משפטנים ורו"ח

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים