רועי גליץ

מייסד בית הספר לצילום גליץ (36)

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

"אין לי מושג מה יהיה בעוד חמש שנים. אני נזהר מלהציב לעצמי מטרות גרנדיוזיות", אומר רועי גליץ, וזו אמירה צנועה במיוחד כשהיא מגיעה מאדם שבבעלותו חמש חברות מצליחות שמעסיקות יותר מ־60 עובדים, והוא עצמו צלם טבע בינלאומי מוביל ופעיל סביבתי. גליץ, צלם אוטודידקט שקנה את המצלמה הראשונה שלו אחרי שירותו הצבאי, ולדבריו עשה זאת "סתם כי זה נראה מגניב", מציג כיום את יצירותיו בגלריות ובמוזיאונים ברחבי העולם, והוא הבעלים של בית הספר לצילום הגדול בישראל. בשנה האחרונה הקים גם את בית הספר למרצים ולדיבור בפני קהל, TalkMaster, ובימים אלה הוא עובד על כנס הצילום ה־13 שיזם ויארח 2,500 משתתפים ומרצים שיגיעו מכל העולם.

הדרך להצלחה הזאת לא היתה נטולת מכשולים. בשנותיו הראשונות במקצוע, התפרנס גליץ מצילום תכשיטים ואובייקטים אחרים, עבודה ששיעממה אותו. הוא עשה פניית פרסה והחל לעבוד עם אביו כמשווק פנסיוני, אך האהבה לצילום לא התפוגגה. במשך זמן רב היה גליץ משכים לקום כדי להספיק לצלם את הציפורים במעגן מיכאל ובעמק חפר, ובשמונה וחצי בבוקר ממהר לעבור לחליפה. בזמנו הפנוי הדריך צילום באחד מבתי הספר לצילום, לא היה מרוצה מדרך הלימוד שם ולבסוף, לפני כעשור, החליט לפתוח קורס צילום שבו ילמד בדרך שלו.

כיום מתגאה בית הספר שייסד גליץ בכ־23 אלף בוגרים שסיימו בו קורסים וסדנאות צילום. "לא חשבתי או תכננתי מה יהיה הלאה, פשוט רציתי לעשות משהו שאני נהנה ממנו", הוא אומר, ובזאת מסכם את כל ההוויה האישית שלו והדרך היזמית שבה הוא פועל. הוא מעולם לא חיפש את ההזדמנויות להתפתחות העסקית שלו, אבל ידע לזהות אותן ולקפוץ עליהן כשהן הגיעו ולרתום אותן לתועלתו.

ב־2010 הקים גליץ את חברת התיירות פוטוטבע לטיולי צילום במקומות אקזוטיים בעולם. התמונות מטיולים אלה הוצגו בגלריות ומוזיאונים ברחבי העולם, ונמכרו למגזינים נחשבים. כשגריר של ארגון גרינפיס הוא משתמש בצילומים אלה כדי להעלות את המודעות להכחדת בעלי החיים ברחבי העולם, בדגש על הקוטב הצפוני.

מנהלים

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים