"אנחנו לא יכולים לשבת בשקט כשעובדי ערוץ הכנסת מפוטרים"

עשרות מעובדי ערוץ הכנסת יפוטרו לקראת החלפת זיכיון המפעיל של הערוץ ■ יעל כהן-פארן: "הכנסת לא יכולה לדון במפעל שנסגר, ובערוץ הכנסת פשוט ישכחו את העובדים" ■ מנכ"ל הערוץ המיועד: "בהיבט התוכני אני מעדיף אנשים שיממשו את המדיניות שלנו"

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חדר בקרה ערוץ הכנסת
חדר בקרה ערוץ הכנסתצילום: Atbannett
נתי טוקר
נתי טוקר

עשרות מעובדי ערוץ הכנסת יפוטרו בימים הקרובים לאור החלפת זיכיון המפעיל של ערוץ הכנסת מחדשות ערוץ 2 לערוץ 20. בדיון שהתקיים בוועדת הכנסת בנושא, אמרה ח"כ יעל כהן-פארן (המחנה הציוני): "אנחנו לא יכולים לשבת ולשתוק כשהעובדים האלה מפוטרים. לפי הנתונים שיש לי רק בודדים עברו לערוץ החדש. פשוט שכחו מהעובדים".

חדשות ערוץ 2 הפעילו את ערוץ הכנסת במשך כ-14 שנה, אך באחרונה זכה במכרז חדש לעשר שנים ערוץ 20 – שאמור להתחיל להפעיל את ערוץ הכנסת ב-28 ביולי. הנושא נידון כיום בעתירה לבג"ץ שהגישה חדשות 2, שטענה כי נפלו כשלים בהליכי המכרז וכי יש לבטלו.

כיום עובדים בערוץ הכנסת כ-100 עובדים, מהם כ-60 עובדים קבועים של הערוץ והשאר פרילנסרים. ערוץ 20 אינו מתכוון לשכור את רובם לעבודה. המשמעות היא שכ-70 עובדים לפחות יפוטרו.

"הכנסת לא יכולה כל שני וחמישי לדון במפעל שנסגר, ומצד שני לא לתת את הדעת שבערוץ הכנסת פשוט שכחו את העובדים", אמרה כהן-פארן. "כמעט כל העובדים קיבלו מכתבי פיטורים. צריך שיהיו איזשהו תנאים להעדפת העובדים הקיימים אצל הזכיין החדש".

מנגד, מוטי שקלאר, המנכ"ל המיועד של ערוץ הכנסת מטעם ערוץ 20, אמר בדיון: "לא אנחנו אלה שמוסרים מכתבי פיטורים. זה ערוץ 2 אחראי. הוא אחראי גם לכמה מהעובדים הוא קולט אצלו או לא – זו בעיה שלהם".

עם זאת, לדבריו, "ההנחיה שלי היתה לתת עדיפות לעובדי ערוץ הכנסת עד לשלב התוכן. כל מה שקשור להיבט התוכני אני נותן עדיפות לאנשים שבעינינו אמורים לממש את המדיניות שלנו". הוא הסביר כי לפי ההצעה של ערוץ 20, חלק מהתוכן מופק בהפקות חוץ, ולכן יש צורך בפחות עובדי אולפן של ערוץ הכנסת הנוכחי.

לטענת שקלאר, הוצעו משרות לכ-30 עובדים מתוך כ-60 עובדים קבועים. ואולם, חלק מהעובדים סירבו לעבוד בגלל תנאי ההעסקה או התשלום הנמוך יחסית. מנגד, נציגי העובדים אמרו בדיון כי רק כ-10 עובדים מערוץ הכנסת יעברו לזכיין החדש.

לעמדתה של כהן-פארן הצטרפו ח"כים נוספים. דב חנין (הרשימה המשותפת) אמר גם "הכניסה של ערוץ 20 מלווה בחששות. הם מזוהים עם הימין הקיצוני". לדבריו, "חובתה של הכנסת לבדוק שנעשה הכל כדי שעובדים לא ילכו הביתה. זה מאוד מטריד". ח"כ אילן גילאון (מרצ) אמר: "זאת אשמה שלנו שלא דאגנו שבמכרז תהיה חובה להעסיק את העובדים הקיימים".

משה רונן, נציג ארגון העיתונאים המייצג את עובדי ערוץ הכנסת, התייחס לכוונת ערוץ 20 להוציא את רוב ההפקות לגורמים חיצוניים. "הכנסת משקיעה כעת כספי ציבור באולפן HD והוא יעמוד ריק חלק מהשבוע. אנחנו מתנגדים להעסקת עובדי קבלן גם מטעמי אתיקה עיתונאית. עיתונאים ברוב כלי התקשורת מכפיפים עצמם לכללי אתיקה. לעומת זאת עובדים במיקור חוץ לא מחויבים לשום דבר. ייתכן שיהיה להם כלכלי לקבל כסף מגורם חיצוני כדי לשנות תכנים. איזה פיקוח יש לנו עליהם? הם מתחלפים כל הזמן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב