הדר קנה

למרות תמונות של תורים ארוכים בקניונים ברחבי הארץ, הישראלים הוציאו השנה בבלק פריידי פחות מבשנה שעברה בקניות המקומיות. סכום ההוצאות בכרטיסי אשראי בישראל היה 881.87 מיליון שקל - ירידה של 3.6% לעומת השנה שעברה, אז היה סכום ההוצאה הכולל בכרטיסי אשראי 915.23 מיליון שקל, כך על פי מנתוני חברת שב״א שרותי בנק אוטומטיים, המפעילה את מערכת התשלומים הלאומית בכרטיסי האשראי. 

חשוב לציין כי מדובר על הפעילות בכרטיסי אשראי רק ברכישות של ישראלים בישראל ובאתרי סחר ישראלים.

בחינה של האתרים הבינלאומיים מגלה כי שם דווקא היתה עלייה. על פי נתוני כאל לסיכום הבלאק פריידי - במהלך 24 שעות רכשו הישראלים באתרים בינלאומיים בכ-67 מיליון שקל, נתון המשקף גידול של כ-20% לעומת אשתקד. בתוך כך, במהלך כל חודש נובמבר נרשמה צמיחה חדה בהיקף רכישות האונליין של הישראלים בהשוואה לנובמבר 2019, עלייה שבמסגרתה נחצה רף המיליארד שקל.

הישראלים מעדיפים את האתרים הבינלאומיים כנראה בכלל הבעיות שכרוכות בקנייה באתרים המקומיים, שהתקשו לעמוד בביקושים עוד לפני הבלאק פריידי. האתרים הישראליים וחברות השילוח המקומיות לא עומדים בעומס ההזמנות, וארגוני הצרכנות מדווחים על זינוק של מאות אחוזים בתלונות על זמני אספקה וחוסר מענה במוקדי השירות של אתרי קמעונות ישראליים בכל התחומים, כפי שפורסם השבוע ב-TheMarker. מרבית אתרי האופנה הישראליים, הן העצמאיים והן המוחזקים בידי הרשתות הגדולות, מציעים משלוח תוך כשמונה ימי עסקים - לעומת ממוצע עולמי של שניים-שלושה ימי עסקים.

לפי נתוני המועצה לצרכנות, בתחום מוצרי החשמל נרשם מתחילת השנה ועד 24 בנובמבר זינוק של 423% במספר התלונות בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2019. בתחום מוצרי המחשבים נרשמה עלייה של 651% בכמות התלונות, ובתחום האופנה - עלייה של 276% לעומת השנה הקודמת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker