הרכבת הקלה שוב תקועה: נת"ע רוצה לדחות את פתיחתו של קו נוסף

הקו האדום אמור להיפתח באוקטובר 2021, ונת"ע ככל הנראה לא תעמוד ביעד ■ כעת צצים קשיים גם בקו הירוק: בכירים בחברה העלו סיכונים וקשיים טכניים שנוגעים למנהור והעתקת תשתיות, ומבקשים לדחות את מועד הפתיחה בשנה

אסנת ניר
אסנת ניר
בניית הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן
בניית הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן (למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה)צילום: עופר וקנין

לא רק הקו האדום: נת"ע מעוניינת לדחות את פתיחת הקו הירוק, אחד מבין שלושת הקווים המתוכננים בפרויקט הרכבת הקלה בגוש דן. כך עלה בישיבת דירקטוריון החברה שהתקיימה אתמול (ד').

הקו האדום - הראשון המתוכנן להיפתח בגוש דן - אמור להיפתח באוקטובר 2021 ולא ברור אם נת"ע תעמוד ביעד. כעת עולים קשיים לגבי קו נוסף. בישיבת הדירקטוריון נדון קצב התקדמותם של שני הקווים שייבנו לאחר האדום: הירוק והסגול. עבודות התשתית הראשונות לקווים אלו כבר החלו והמכרזים ליתר העבודות נמצאים בשלב ה-PQ, לקראת שלב הגשת ההצעות ביוני הקרוב. 

רם בלינקוב, יו"ר נת"ע
רם בלינקוב, יו"ר נת"עצילום: דודו בכר

בישיבה הציגו המנהלים את הסיכונים והקשיים שהתעוררו לגבי כל אחד מהקווים. לגבי הקו הסגול - שרובו עילי (עם מעט מנהרות) - עולה כי לא צפויה סכנת דחייה ממועדו הנוכחי (2024). 

לגבי הירוק, הציגו בכירים בנת"ע בעיות הנוגעות למנהור והעתקת תשתיות, ומצדיקות לדחות בשנה את מועד פתיחתו. הם העריכו שהקו לא יושלם ב-2026 ויש לקבוע מועד חדש: 2027. הדחייה מצריכה את אישור משרד התחבורה.

רק לפני כחודש ביקשה נת"ע לדחות את מועד פתיחת הקו האדום. יו"ר נת"ע, רם בלינקוב, העלה את הנושא בפגישתו עם שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' ובכירי המשרד. סמוטריץ', מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר והמשנה לשר קובי בליטשטיין סירבו לקבל את הבקשה. 

מנהל הקו האדום טוני בורצ'ל הודיע השבוע על פרישתו מניהול הפרויקט. בשיחה עם TheMarker אמר כי האווירה סביב הפרויקט וההצהרות בנוגע לדחיית מועד השקת הקו היו בין השיקולים לעזיבתו. "המטרה לפתוח את הקו באוקטובר 2021 עדיין ניתנת להשגה, אבל נראה כי מידת הנחישות בנושא השתנתה", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker