מלאנוקס השיקה שני מוצרים שיאפשרו תשתית ענן מאובטחת

השקת כרטיס הרשת החכם והמעבד המשובץ לתשתיות תקשורת - עשויה להאיץ את הצמיחה של מלאנוקס ■ החברה ממתינה לאישור העסקה למכירתה לאנבידיה תמורת 7.4 מיליארד דולר במזומן

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרדי מלאנוקס
משווקת במספרי שיא. מלאנוקסצילום: גיל כהן מגן

בעוד היא ממתינה לאישור העסקה למכירתה לאנבידיה תמורת 7.4 מיליארד דולר במזומן, משיקה מלאנוקס מוצרים חדשים שיאיצו את קצב הצמיחה ונתח השוק שלה. שני המוצרים של מלאנוקס, שמפתחת ומייצרת פתרונות קישוריות חכמים מקצה לקצה עבור שרתים של מרכזי נתונים ומערכות אחסון, הוצגו בכנס VMworld 2019 למחשוב ענן שנערך בקליפורניה באוגוסט 2019.

המוצר הראשון הוא ConnectX-6 Dx, כרטיס רשת חכם שיסייע לחברות שמפעילות מרכזי נתונים לספק ביצועים טובים יותר, יעילות ואבטחה. המוצר מספק מהירות של 200 גיגה-ביט לשנייה, המתאימה לצורכי מרכזי נתונים מתקדמים במגוון רחב של תעשיות.

המוצר החדש מבוסס על הדור הקודם של כרטיסי רשת ConnectX-6, המשמשים לבינה מלאכותית ומחשבי על, בתוספת מגוון חידושים המאיצים עומסי עבודה של תקשורת, אחסון ואבטחה. אחד החידושים המרכזיים הוא יכולות הפענוח וההצפנה של נתונים העוברים דרך כרטיס הרשת, שמסייעים לאבטח את מרכז הנתונים.

היכולות החדשות ממלאות תפקיד כפול: הוספת שכבה של אבטחת רשת תקשורת הנתונים, והגדלת היעילות של מרכז הנתונים משום שהכרטיס פורק מהמעבד הראשי את הצורך לבזבז זמן מחשוב על פענוח והצפנה.

היכולות של ConnectX-6 Dx יאפשרו למלאנוקס להגביר את המכירות מעבר לנתח השוק הנוכחי שלה: כ-65% מכלל כרטיסי רשת איתרנט החכמים, במהירות תקשורת נתונים של 25 גיגה־ביט לשנייה ויותר, כשביתרת השוק מתחלקות בעיקר ברודקום ואינטל.

המוצר השני הוא BlueField-2 - מעבד משובץ לתשתיות תקשורת. המוצר משלב בתוכו את היכולותת של ConnectX-6 Dx, ליבות מעבד מהיר של Arm וממשק לזכרונות מהירים, שביחד מחזקים את כוח המחשוב של BlueField-2. המוצר תומך במהירות העברת נתונים של 200 גיגה־ביט לשנייה בשני תקני התקשורת שבהם מתמחה מלאנוקס: איתרנט ואינפיניבנד.

השילוב של כוח המחשוב עם יכולות העברת הנתונים מאפשר להריץ על BlueField-2 אפליקציות לאבטחת מידע, כמו חומת אש (firewall) ועוד מגוון של יישומים.

השקת המוצרים עשויה להאיץ את הצמיחה של מלאנוקס לאחר שהחברה דיווחה בשבוע שעבר שהיא צפויה לשווק מספר שיא של יותר ממיליון מתאמי (כרטיסי רשת שמחברים בין המחשב לרשת התקשורת) אתרנט, מסוג ConnectX ו-BlueField, ברבעון השלישי של 2019.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום