בהמלצת שופטי העליון: בזק משכה ערעור על קנס של 8.5 מיליון שקל

בזק נקנסה לאחר שלא איפשרה לחברות תקשורת מתחרות להשתמש בתשתית האינטרנט שלה, כפי שהורתה רפורמת השוק הסיטוני ■ טענותיה שההפרות קרו בתום לב - נדחו

נתי טוקר
משרדי בזק
משרדי בזקצילום: Bloomberg
נתי טוקר

בזק משכה את העתירה שלה לבית המשפט העליון נגד משרד התקשורת, שבה בדרשה לבטל את הקנס שהושת עליה בגובה 8.5 מיליון שקל, בגין ניסיונותיה לסכל את רפורמת השוק הסיטוני. במהלך הדיון היום (שני) התייחסה נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, להתנהלות בזק ואמרה: "ניכר כי לא היתה התלהבות רבה מצד בזק ליישם את הרפורמה".

בזק נקנסה בסוף 2015 בגין ארבע הפרות צרכניות סביב יישום רפורמת השוק הסיטוני, שבמסגרתה היתה אמורה לאפשר לחברות התקשורת המתחרות לרכב על גבי תשתית האינטרנט שלה. את הקנס הגבוה והחריג השית על החברה מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שלמה פילבר, בין השאר לאחר שהחברה עיכבה מעבר לקוחות לחיבור בשיטה החדשה, ובכך מנעה תחרות בשוק האינטרנט.

בעתירה המקורית לבית המשפט המחוזי טענה בזק כי ההפרות קרו בתום לב, בימים הראשונים של הרפורמה בלבד, וכחלק מ"מחלות ילדות" טבעיות ברפורמה מסובכת כגון זו. עתירת בזק נדחתה על ידי המחוזי, ובזק עתרה לעליון.

בדיון שהתקיים היום בבית המשפט העליון המליצו השופטים לבזק למשוך את העתירה, לאחר שהביעו את עמדתם כי בזק אכן הפרה את ההוראות. בשל כך בזק אכן משכה את ההערעור – והוא נמחק.

ביום שישי פורסם ב"אולפן שישי" על ידי מגישת "עובדה", אילנה דיין, כי בזק עשתה שימוש בחברת בלאק קיוב כדי לנסות לסכל את רפורמת השוק הסיטוני. בין השאר פורסם כי בבלאק קיוב ניסו לאסוף מידע על האנליסטים של חברת פרונטיר, שעבדה עבור משרד התקשורת על רפורמות בשוק התקשורת.

תגובתה של בלאק קיוב: "בלאק קיוב פועלת רק במרחב העסקי והמשפטי ופועלת רק על פי חוק. החברה מעולם לא נשכרה במטרה לחבל באף רפורמה. החברה לעולם לא תפנה לשר או נושא משרה מכהן. לעומת זאת, עשרות פרויקטים שתורמים לציבור ולחברה בכללותה, שהובילה בלאק קיוב, בתחום של איתור נכסים והשבתם לציבור כגון מקרה מוטי זיסר ואליעזר פישמן, כל אלו לא ענייננו את מערכת עובדה. נוסיף רק שחברת בלאק קיוב הגישה תביעה כנגד התוכנית עובדה, אילנה דיין וגורמים נוספים על סך 15 מיליון לירות שטרלינג בבית המשפט העליון של אנגליה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker