חרדים עובדים יותר ומרוויחים יותר: עלייה של 2.5% בתעסוקה לעומת 2018

נתוני למ"ס האחרונים מוכיחים עלייה הן במספר החרדים העובדים והן ברמת ההשתכרות ■ נשים וגברים חרדים עובדים יותר ומשתכרים יותר, אך עדיין לא מגיעים לנתוני החילונים בשוק העבודה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפתחות חרדיותצילום: אייל טואג אייל טו

תמונת המצב מנתוני התעסוקה של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לרבעון הראשון של 2019 מצביעה על עלייה בשיעור הגברים החרדים העובדים וכן עלייה בשכרם של גברים ונשים כאחד.

מנתוני הלמ"ס עולה כי שיעור התעסוקה של גברים חרדים, שבו נרשמה ירידה בשנים האחרונות, עלה ברבעון הראשון של שנת 2019 הן לפי ההגדרה המקובלת של מוסד לימודים/ מקום מגורים, והן לפי הגדרה עצמית. הוא עומד על 52.6%, עלייה של 2.4% ביחס לנתוני התעסוקה של 2018. שיעור הנשים החרדיות העובדות ממשיך להיות גבוה ועומד היום על 74%, הרבה מעל היעד הממשלתי העומד על 63% בלבד, הן בקרב גברים והן בקרב נשים חרדיות. כאמור, שיעורי התעסוקה של גברים עדיין רחוקים מהיעד.

צילום:

כפי שנחשף ב-TheMarker לאחרונה, הנתונים  מצביעים גם על עלייה בשכרם של עובדים חרדים בעיקר כשמדובר בנשים, שם  נרשמה עלייה של 6.6 שקל לשעה, לרמה של 60.5 לשעה. מדובר בשכר שעתי זהה ממוצע לשכר השעתי של נשים יהודיות שאינן חרדיות, העומד על 61 . שכרן החודשי של נשים חרדיות עדיין נמוך בכ-30% יחסית לחילוניות בעיקר בשל מספר שעות עבודה נמוך יותר, 30 שעות בשבוע לעומת 37 בממוצע בקרב החילוניות.

הבשורה המעניינת לא פחות היא בשכר הגברים. גם שם  נרשמה עלייה בשכר, אם כי זה עלה בצורה מתונה, מ-52.8 ל-53.2 שקל בשעה. שכרו של יהודי חילוני עומד על 78 שקלים לשעה.

צילום:

מכאן שנשים וגברים חרדים עובדים יותר ומשתכרים יותר, אך עדיין לא מגיעים לנתוני החילונים בשוק העבודה. נשים חרדיות הן עדיין המפרנסות העיקריות.   

מרדכי פלדשטיין, מנכ"ל קרן ק.מ.ח (קידום מקצועי חרדי) המפעילה מרכזי הכוון תעסוקי לחרדים: "הנתונים המעודדים המצביעים על עלייה בשיעור החרדים העובדים ועלייה ברמת השכר שלהם, לצד הירידה במספר החרדים באקדמיה ואחוזי הנשירה הגבוהים, מוכיחים את הצורך בחשיבה מערכתית מחודשת שתמנע מהסללה גורפת לאקדמיה, ותקדם התאמת 'חליפת תעסוקה' אישית לכל פונה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker