צעד לקראת המיזוג: הצדדים סיכמו - מבני תעשייה תקלוט את כלכלית ירושלים

כלכלית ירושלים מחזיקה כיום ב-78% ממבני תעשייה, אך תיקלט לתוכה ■ מחזיקי מניות כלכלית ירושלים יקבלו על כל מניה של החברה 1.935 מניות של מבני תעשייה ■ מנכ"ל קבוצת מבנה: "זהו מהלך שיטיב עם כל בעלי המניות ויהפוך את מבנה לקבוצה דומיננטית"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרויקט המגורים "המיטב" של כלכלית ירושלים ותדהר בתל אביבצילום: קבוצת מבנה

לאחר תקופה ארוכה של היערכות ומשא ומתן, חברות הנדל"ן כלכלית ירושלים ומבני תעשייה, המנוהלות על ידי דוד (דודו) זבידה, עשו היום (ד') צעד גדול לקראת השלמת המיזוג ביניהן. בתום מגעים שנוהלו בין ועדות בלתי-תלויות, סוכם כי החברה הקולטת במיזוג תהיה דווקא מבני תעשייה, המוחזקת כיום בכ-78% על ידי כלכלית ירושלים.

במסגרת ההסכמות בין הצדדים שאושרו בדירקטוריונים ובוועדות הביקורת של שתי החברות, יקבלו בעלי מניות כלכלית ירושלים 1.935 מניות של מבני תעשייה תמורת כל מניית כלכלית ירושלים שהם מחזיקים כיום.

במקביל, יומרו איגרות החוב (האג"ח) של כלכלית ירושלים לאג"ח של מבני תעשייה בעלות תנאים זהים, כך שהחוב של החברה הממוזגת יסתכם בכ-6 מיליארד שקל. העסקה מותנית באישור באסיפות בעלי מניות המיעוט של שתי החברות שאין להם עניין אישי בעסקה.

כלכלית ירושלים, שנשלטה בעבר על ידי אליעזר פישמן, מתנהלת כחברה ללא גרעין שליטה. בעל המניות הגדול בה הוא דוד פורר, שיחזיק ב-19.38% מהחברה הממוזגת אם המיזוג יושלם, בעוד הגופים המוסדיים ומשקיעים אחרים יחזיקו ב-80.62% מהחברה. חברת הנדל"ן סאמיט, שבשליטת זוהר לוי, תרד בשיעור החזקתה מ-5.66% לכ-4.5%

דודו זבידה, מנכ"ל מבני תעשייהצילום: מוטי מילרוד

לאחר השלמת המיזוג, הונה העצמי (המיוחס לבעלי המניות) של החברה הממוזגת יגיע ל- 4.6 מיליארד שקל, והיא תהפוך לחברת הנדל"ן החמישית בגודלה בישראל במונחי הון עצמי.

זבידה, מנכ"ל קבוצת מבנה, אמר כי "אנו עדים כיום להשלמתו של שלב חשוב במהלך אסטרטגי מורכב שהיה כרוך בעמל רב. המיזוג המוצע צפוי להביא להצפת ערך משמעותית עבור בעלי המניות של שתי החברות. זהו מהלך שיטיב עם כל בעלי המניות ויהפוך את 'מבנה' לקבוצה דומיננטית, עם גב כלכלי איתן, הן בבורסה והן בשוק הנדל"ן.

"מאז המשבר שעבר על כלכלית ירושלים ב-,2015 הצלחנו להוציא לפועל את המהלכים שתכננו לעשות, ובעלי המניות שלנו הצליחו ליהנות מההשקעה. השנים הבאות הולכות להיות הרבה יותר טובות. יהיו לנו עכשיו חמש שנים שבהן נהפוך את מלאי הקרקעות שלנו לבניינים שההשכרה שלהם תגדיל את הרווח התפעולי התזרימי דרמטית".

את מבני תעשייה והוועדה הבלתי-תלויה שלה ייצגו בתהליך עוה"ד אודי אפרון, שרית מוסאיוף ויותם ליפוביצקי אדלר ממשרד מ. פירון ושות'. כלכלית ירושלים יוצגה בידי עוה"ד אברמי וול ואתיאל בן חיים ממשרד פישר בכר חן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker