עובדי המועצה הישראלית לצרכנות יפסיקו מחר את המענה הטלפוני

לאחר כחצי שנה של משא ומתן על הסכם קיבוצי עם הנהלת המועצה הישראלית לצרכנות, עובדי המועצה יפסיקו מחר את המענה הטלפוני ויחלו בצעדים ארגוניים ■ נציג ההסתדרות: "אם לא תהיה התקדמות בנושא - הצעדים יוחרפו"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן
שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהןצילום: אליהו הרשקוביץ

כ-50 עובדי המועצה הישראלית לצרכנות יפתחו מחר (ג') בצעדים ארגוניים, בעקבות כישלון המו"מ על הסכם קיבוצי ראשון. במסגרת הצעדים, עובדי הארגון שפועל להגנת הצרכנים, יפסיקו את המענה הטלפוני. 

במועצה הישראלית לצרכנות, המהווה יחידת סמך של משרד הכלכלה, הוכרז סכסוך עבודה לפני כחודש - לאחר שהמו"מ על ההסכם הקיבוצי עלה על שרטון.

כזכור, החל גל עזיבות מצד בכירי הארגון, בהם מנכ"ל המועצה, סמנכ"ל המועצה, היועץ המשפטי וחברי דירקטוריון, מה שלא סייע להמשכיות הדיונים.

בין היתר טוענים העובדים לעומס עבודה גדול, לאחר שמוקד שירות חיצוני פורק למען מתן מענה ישיר. כיוו שהנושא נבחן תחילה כפיילוט, לא גויס כוח אדם מתאים, חלק מהעובדים עזבו ועומס העבודה רק גדל.

עדי בן עמי, מחזיק תיק המועצה הישראלית לצרכנות בהסתדרות: "אני קורא להתערבות הממונים מטעם רשות החברות הממשלתיות, על מנת להסדיר את התנהלות המועצה ולמנות את בעלי התפקידים המוסמכים להמשיך בניהול המו"מ. העובדים גילו אחריות ואיפוק במשך תקופה ארוכה, אך המציאות שנוצרה במועצה והסחבת במו"מ לא הותירו ברירה. העובדים ימשיכו להפעיל את שירותי המועצה ביתר הערוצים, אך אם לא תחול התקדמות בנושא ולא תמונה בהקדם שדרת ניהול מקצועית והוגנת, הצעדים הארגוניים יוחרפו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker