שריפת ענק במרכז המסחרי MIXX בחדרה, שבבעלות פוליגון של קובי מימון

השריפה פרצה במתחם בתי הקולנוע ברחוב צה"ל ■ נכון לשעה 20:30 הושגה שליטה על האש, ומרכז הקניות נסגר מחשש לקריסה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השריפה במתחם Mixx בחדרה, היום
ערן אזרן

שריפה פרצה היום בצהריים במרכז המסחרי MIXX בחדרה, שבבעלות חברת הנדל"ן פוליגון - הנשלטת בידי קובי מימון וגיל הוד (45%). השריפה פרצה במתחם בתי הקולנוע ברחוב צה"ל. כוחות כיבוי רבים מתחנת חדרה בסיוע צוותים מתחנות חיפה ונתניה השיגו שליטה על האש רק בשעה 20:30, ומרכז הקניות נסגר מחשש לקריסה.

מפקד תחנה אזורית חדרה, טפסר יששכר תוהמי, וראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן, נוכחים בזירה ועוקבים אחר מאמצי הכיבוי. הנזקים במקום כבדים ועשן סמיך ממשיך להיתמר מהמתחם.

פוליגון היא חברת נדל"ן קטנה יחסית, הנסחרת בבורסה לפי שווי של כ-125 מיליון שקל. החברה מחזיקה במעט נכסים - שני מגרשים שייעודם חקלאי בפתח תקוה בסמוך לצומת ירקונים, מרכז מסחרי MIXX בחדרה וקרקע בחיפה. שווי נכסיה המניבים של החברה מסתכם בכ-200 מיליון שקל.

הנכס המרכזי של פוליגון הוא MIXX בחדרה (בבעלות מלאה) - מרכז מסחרי דו־קומתי בשטח של 22 אלף מ"ר, שהקמתו הושלמה ב-2011 בהשקעה של 90 מיליון שקל. הקרקע נרכשה מבעל השליטה, גיל הוד, ב-2007 ב-22 מיליון שקל. שוויו ההוגן של המתחם, נכון לסוף יוני 2017, היה 162 מיליון שקל. שיעור התפוסה במתחם בסוף 2017 היה 77%, והוא מניב NOI שנתי של כ-15 מיליון שקל.

ביולי 2017 חתמה פוליגון על הסכם עם ניו לינאו סינמה, בעלת רשת בתי הקולנוע סינמה סיטי, להרחבת המתחם. ניו לינאו, שבה שותפה משפחת אדרי עם משקיעים נוספים (60%), הכשרה ביטוח (20%) ולאומי פרטנרס (20%), התחייבה לנהל את הליכי התכנון ולנהל את ביצוע העבודות - ולאחר מכן תשכיר את המתחם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker