הבוננזה של מנכ"ל סודהסטרים: פפסיקו מבקשת לאשר לו בונוס של 34 מיליון דולר

סודהסטרים פירסמה זימון לאסיפה הכללית, שבה יתבקשו בעלי המניות לאשר עסקת המיזוג עם ענקית המשקאות הבינלאומית פפסיקו בכ-3.2 מיליארד דולר ■ בין היתר יידרשו בעלי המניות לאשר את המענקים למנכ"ל ולמנהלים בכירים נוספים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל בירנבאום
דניאל בירנבאוםצילום: יוג'ין ויסברג

סודהסטרים פירסמה הלילה זימון לאסיפה הכללית, שבה יתבקשו בעלי המניות לאשר עסקת המיזוג עם ענקית המשקאות הבינלאומית פפסיקו בתמורה לכ-3.2 מיליארד דולר. מהזימון עולה כי פפסיקו מעוניינת לשלם למנכ"ל סודהסטרים, דניאל בירנבאום, מענקים בסכום כולל של עד 34 מיליון דולר כדי שימשיך לנהל את החברה בשלוש השנים הבאות.

כך, פפסיקו מבקשת לאשר תוכנית בונוסים מיוחדת למנכ"ל, שכוללת מענק מזומן בסכום של 4 מיליון דולר; מענק הוני של עד 10 מיליון דולר לפני מס, שיבשיל על פני תקופה שלוש שנים; וכן מענק הוני נוסף של עד 20 מיליון דולר לפני מס - בכפוף לעמידה ביעדים – שאף הוא יבשיל על פני שלוש שנים.

המענקים אינם כוללים את המניות בהן מחזיק בירנבאום, 0.6% מהונה המונפק של סודהסטרים, ששווין מסתכם בכ-20 מיליון דולר. המניות נרכשו על ידי בירנבאום במחיר של כ-87 דולר למניה – כלומר, רווח של כ-60% ביחס למחיר המכירה; וזאת לצד 160 אלף מניות חסומות שהונפקו במאי האחרון לבירנבאום, ועם השלמת המכירה יהפכו למזומן בסכום של כ-23 מיליון דולר.

פרט לבירנבאום, מנהלים בכירים בסודהסטרים יקבלו מענקים בסכום של כ-1.9 מיליון דולר, לא כולל מענקים הוניים של 3.6 מיליון דולר ומענקים של 1.8 מיליון דולר מותני ביצועים. כל יתר עובדי סודהסטרים יקבלו מענקים בסכום של 23.5 מיליון דולר לפני מס.

כל עובד עם קביעות של שנה, שלא השתתף בתוכנית האופציות לעובדים, יקבל מענק מזומן של 5,000 דולר ברוטו; כל עובד בעל ותק של פחות משנה יקבל מענק מזומן, בהתאם למשך עבודתו בחברה. כלל הסכומים הנוספים כמענקים יסתכמו בכ-12.5 מיליון דולר.

סודהסטרים, שאין לה בעל שליטה מוגדר, נסחרת לפי שווי של 3.2 מיליארד דולר (בניו יורק ובתל אביב). החברה עוסקת בייצור ושיווק מערכות ביתיות להכנת משקאות מוגזים. מערכות החברה מאפשרות לצרכן להפוך מי ברז רגילים למים מוגזים או מים מוגזים בטעמים. מוצרי החברה נמכרים ביותר מ-80 אלף חנויות קמעוניות ב-45 מדינות בעולם. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker