עסקת ענק לאלומיי, מקימה פרויקט פוטו וולטאי בהשקעה של 200 מיליון יורו בספרד

חברת ההשקעות באנרגיה מתחדשת חתמה על הסכם תכנון רכש ובנייה בהיקף של 192 מיליון דולר עם חברת METKA EGN להקמת הפרויקט שהקמתו אמורה להסתיים תוך 16 חודשים ■ הפרויקט צפוי להניב הכנסות של 25 מיליון יורו בשנה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה נחמה
יורם גביזון

חברת אלומיי עשתה צעד נוסף לקראת הקמת אחד מפרויקטי האנרגיה הפוטו וולטאית הגדולים באירופה. חברת ההשקעות באנרגיה מתחדשת חתמה על הסכם תכנון רכש ובנייה בהיקף של 192 מיליון דולר עם חברת METKA EGN להקמת הפרויקט הפוטו וולטאי Talasol שהספקו 300 מגה-ואט, בסמוך לעיר קסרס בספרד. הקמת הפרויקט תסתיים תוך 16 חודשים.

על פי הערכות, הקמת הפרויקט תמומן בהלוואה בהיקף של 60% מעלותו מהבנק האירופי להשקעות EIB וקבוצה של בנקים גרמניים בראשות דויטשה בנק, ומהון עצמי שיממן 40% מעלות הפרויקט. אלומיי צפויה לצרף שותפים פיננסיים, ככל הנראה קרנות השקעה בתשתיות, וקרנות פנסיה שיממנו חלק מההון העצמי שיושקע בפרויקט.

אלומיי שבשליטת שלמה נחמה, רן פרידריך וחמי רפאל צפויה למכור 75%-80% מהחשמל שייצר פרויקט Talasol לחברת תשתיות אירופית בעלת דירוג השקעה שמוכרת חשמל ב-50 מדינות לפי חוזה ל-10 שנים ואת היתרה תמכור בשוק החשמל. הפרויקט צפוי להניב לאלומיי הכנסות של 25-20 מיליון יורו לשנה. שיעור התשואה הפנימי (IRR) הממונף שהפרויקט יניב לאלומיי צפוי להיות 11%, אך החברה צפויה לקבל פרמיה של 100 אלף יורו לכל מגה וואט מהמשקיעים המוסדיים שישקיעו בפרויקט כך שה-IRR יהיה קרוב ל-14%.

METKA EGN היא חברה קבלנית להנדסה רכש ובנייה שעוסקת גם בתפעול וניהול יישומי אנרגיה סולארית ואחסון. החברה תקבל סכום של 192 מיליון יורו עבור ביצוע מלא של העבודות וביצוע שירותי תפעול וניהול במשך שנתיים. אלומיי מחזיקה בפרויקט פוטו וולטאי בהספק של 9.4 מגה-ואט בישראל וכן ב-9.375% ממניותיה של חברת דוראד שמפעילה תחנת כוח שהספקה 800 מגה-ואט באשקלון כלומר 6%-8% מצריכת החשמל בישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker