האם בקרוב נוכל להטעין את האופניים החשמליים שלנו דרך עמודי תאורה?

קבוצת יעקובי תשתף פעולה עם חברת bLNK האמריקאית, להקמת והפעלת מתקנים לטעינת כלי רכב חשמליים דרך עמודי תאורה חכמים ■ יעקובי מחזיקה בפטנט רשום בארה"ב ובישראל המאפשר להטעין כלי רכב חשמליים באופן חסכוני דרך זרם החשמל של עמודי תאורה חכמים

גיא ארז
גיא ארז
אופניים חשמליים
אופניים חשמלייםצילום: דודו בכר

חברת האחזקה והתשתיות, קבוצת יעקובי (YSB) של פיני ואמיר יעקובי, נכנסת לתחום פעילות חדש, כך עולה מאחד מדיווחיה הראשונים כחברה ציבורית.

החברה, שהחלה להיסחר בבורסה בת"א רק לפני כחצי שנה ואיבדה מאז כ-38% משווייה, המסתכם כיום בכ-225 מיליון שקל, הודיעה היום (ג') כי חתמה על שיתוף פעולה עם חברת bLNK (בלינק) האמריקאית, להקמת והפעלת מתקנים לטעינת רכבים חשמליים בישראל ובארה"ב.

יעקובי מחזיקה בפטנט רשום בארה"ב ובישראל המאפשר להטעין רכבים חשמליים דרך זרם החשמל של עמודי תאורה חכמים. בעמודי תאורה אלה עובר זרם חשמל במשך 24 שעות ביממה, והם מאפשרים חיסכון באנרגיה, בין היתר בזכות שימוש בתאורת לד. התקנת עמודי חשמל חכמים מתבצעת כחלק מהמעבר הכולל של ערים לעיר חכמה, ושימוש בתשתית זו גם כספק ווי-פי.

הפטנט, שנרשם לפני כמה חודשים ומצוי בתהליכי רישום באירופה, יאפשר לטעון רכבים חשמליים באמצעות עמודי התאורה, תוך שליטה בניהול זרם החשמל. לפי החברה, מערכת ניהול מבוססת ענן שבפיתוח blink תאפשר לבצע סליקה ותשלום אוטומטיים עבור ההטענה. הפטנט יאפשר חיסכון של עלות הקמת עמדות הטעינה, ומבחינתה של יעקובי יהיה את הצעד הראשון לכניסה לתחום  – שיתאפשר בזכות שיתוף הפעולה עם בלינק, שלה יש יותר מ-14 אלף עמדות הטענה ברחבי ארה"ב. תקופת ההסכם בין הצדדים היא לחמש שנים, והיא תתחדש בסיומן לתקופות נוספות בנות שנה כל אחת, ללא הגבלה, אלא אם אחד הצדדים לא ירצה בכך.

יעקובי עדיין לא פירסמה נתונים בדבר עלות התקנת המערכות, הלקוחות הפוטנציאליים או הרווחיות הפוטנציאלית של הפטנט, לכן קשה להעריך כעת את השפעתו על החברה. צריך להביא בחשבון כי מספרם של הרכבים החשמליים בישראל זניח. כמו כן, כוונתו של שר האוצר, משה כחלון, להעלות את מס הרכישה על רכבים מסוג זה (שכיום נמוך משמעותית משל כלי רכב אחרים) עלולה לפגוע בצמיחתו. בחברה מקווים כי התחום יציג צמיחה בשנים הקרובות, ומצביעים על כוונותיהם של משרדים ממשלתיים להשתמש בכלי רכב אלה, ובמקביל יפעלו גם בארה"ב – אך בבחינת מנייתה של בלינק, ניתן להיות סקפטיים לגבי עתידו הכלכלי של התחום.

מחזקים את מגזר השירותים והאחזקה

שווייה של בלינק האמריקאית, הנסחרת בנאסד"ק, הוא 120 מיליון דולר, לאחר שמנייתה קרסה בכ-37% ב-12 החודשים האחרונים. החברה אמנם רשמה לראשונה רווחים של 2.2 מיליון דולר, וכ-760 אלף דולר ברבעון ראשון של 2018 והאחרון של 2017 בהתאמה, אך קדמו להם הפסדים של יותר מ-75 מיליון דולר ב-2017.

הכניסה לתחום הטענת כלי הרכב החשמליים היא חלק מפעילות הקבוצה במגזר השירותים והאחזקה. מגזר האחזקה והשירותים אינו תחום הליבה של יעקובי, אך הוא משמעותי עבור רווחיה – וביתר שאת עבור צמיחתה. המגזר, שהכניס 118 מיליון שקל ב-2017 מתוך סך הכנסות של כמיליארד שקל, היה אחראי על רווח תפעולי של 15 מיליון שקל, מתוך רווח תפעולי כולל של 34 מיליון שקל באותה שנה, ועל שליש מה-EBITDA (16 מיליון שקל מתוך 48 מיליון שקל). רווחיות המגזר היתה ב-2017 כ-12.7%, ואילו זו של מגזר הליבה שלה, פרויקטים למבנים ותשתיות, מסתכמת בפחות מ-1.2%. מגזר זה הניב רווח תפעולי של 9 מיליון שקל בשנה שעברה, מתוך הכנסות של 766 מיליון שקל וebitda של 12 מיליון שקל.

קבוצת יעקובי הונפקה בבורסה בדצמבר 2017, לאחר שהורידה את שווייה המבוקש מכ-400 מיליון שקל לכ-250 מיליון שקל בלבד (לפני הכסף), תוך הורדת שכרם של בעלי השליטה – ומעל לזאת – ביטול הצעת המכר (מכירת מניות לציבור). גם לאחר הורדת שווי משמעותית זו, גופים מוסדיים שרכשו מניות בהנפקה הניבו תשואה שלילית של כ-38% על השקעה זו. זאת, כשהחברה מציגה הפסד של כמעט 5 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2017, בדו"חותיה הראשונים לבורסה. ההפסד נרשם לאחר עליית הרווח הנקי מ-2.4 מיליון שקל ברבעון הראשון, ל-7.3 מיליון שקל ברבעון השלישי.

זיו נוימן, משנה למנכ"ל ומנהל עסקים ראשי בקבוצה: "נכתיב את השוק הטענת הרכבים בישראל, שאינו מפותח כאן. מדובר בפיתוח טבעי מבחינתנו, בשוק שמאוד מתפתח ועשוי להערכתנו להגיע למספרים מאוד יפים. כרגע אנחנו מתמקדים בלעניין את הלקוחות הפרטיים והציבוריים בהיערכות לקראת הטענת רכבים, ומתכוונים להציע מגוון רחב של פרויקטים בתחום".

פיני יעקובי, מבעלי הקבוצה: "הפטנט הייחודי שלנו ושיתוף הפעולה עם הענקית האמריקאית מביא לידי ביטוי את היכולות הטכנולוגיות של החברות הבנות בקבוצה ומשקף את תפישת העולם שלנו בעניין 'העיר החכמה', ובה גם הראייה הסביבתית. אחד ממנועי הצמיחה הבולטים של הקבוצה הוא הטכנולוגיה המתקדמת שאנחנו מובילים ובצדה פיתוח שווקים מחוץ לישראל. אנחנו מאמינים שהיכולת שפיתחנו והשותפות הבינלאומית ייצרו בעתיד נגישות טובה, זולה ונוחה יותר למאות אלפי נהגים ברחבי העולם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker