בזכות המונדיאל: 019 מובייל מובילה במשיכת לקוחות סלולר ברבעון הראשון

019 מובייל היא היחידה שמבטיחה מחיר נמוך וקבוע לשלוש שנים. בחודש האחרון יצאה החברה במבצע שבו המצטרפים החדשים מגרילים כרטיסים למשחקים ברוסיה

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

הרבעון ראשון של 2018 כמעט הסתיים, והתחרות בשוק סלולר נמשכת במלוא עוזה. בכל השוק היו 560 אלף ניודי מספרים ברבעון עד יום רביעי. הקצב השנתי הנגזר מכך — 2.2 מיליון ניודים — דומה לשנים קודמות.

המנצחת ברבעון זה, בפעם הראשונה, היא המפעילה הקטנה 019 מובייל (טלזר), שאליה עברו 7,700 לקוחות. 019 מובייל היא חברת סלולר וירטואלית (נטולת אנטנות) שרוכבת על הרשת של פרטנר. היא החברה היחידה בשוק שמבטיחה גם מחיר נמוך וגם חוזה במחיר קבוע לשלוש שנים. בחודש האחרון יצאה החברה במבצע שבו מוגרלים כרטיסים למונדיאל ברוסיה מבין המצטרפים לחברה. לפי הערכות, לחברה יש כבר יותר מ–200 אלף לקוחות.

שנייה אחריה בגיוסים היא HOT מובייל, שניידה אליה 5,300 לקוחות נטו. HOT מובייל היא חברת הסלולר הצומחת בישראל והמובילה בגיוסים ב–2017 כולה. גולן טלקום גייסה 1,800 לקוחות ברבעון הראשון של 2018.

פלאפון היא היחידה בין חברות הסלולר הגדולות שסיימה את הרבעון בגיוס חיובי — 1,400 לקוחות. המפסידה הגדולה של לקוחות ברבעון היא פרטנר, שאיבדה 14.1 אלף לקוחות. סלקום איבדה 3,400 לקוחות.

פרטנר אמנם איבדה הכי מעט מנויים מבין הגדולות (123 אלף מול 142 אלף בפלאפון ו–144 אלף בסלקום), אבל היא חלשה בגיוסים. בפרטנר קיבלו החלטה אסטרטגית לא להשתמש ב"משווקים" חיצוניים בגלל עלות העמלות הגבוהות, והדגש של החברה הוא שימור וחיזוק נאמנות לקוחות במקום רכישת לקוחות חדשים. כך מקווה החברה גם לשמור על ARPU (הכנסה חודשית ממוצעת מלקוח) גבוה יחסית.

הרבעון הראשון של 2018 הוא האחרון לפני הכניסה הצפויה של אקספון לשוק הסלולר עם פעילות חדשה, תחת המותג WE4G, שצפויה להגביר עוד יותר את רמת התחרות בענף.

ניידות המספרים היא לא חזות הכל. באחרונה אמר מנכ"ל פלאפון, רן גוראון, כי "שוק הסלולר גדל ב–250 אלף לקוחות בשנה בגלל גידול טבעי, אבל הגידול הזה לא מתחלק שווה בין החברות". כלומר, לשוק ממשיכים להצטרף מנויים חדשים, כך שהניידות מציגה רק חלק מהתמונה.

צילום: JUAN MEDINA/רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker