הסתיימה שביתת הנציגות המשפטית בבית הדין לעררים בירושלים

לאחר שבועיים של השבתת המערך בעקבות מצוקת כוח אדם חמורה, נציגות העובדים והמדינה הגיעו להסכמות שאפשרו לסיים את העיצומים. בין ההסכמות: תוספת תקנים והגדלת מספר המשפטנים ביחידה בקרוב ל-50%

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עורך דין אילוסטרציה
בית דין

לאחר כשבועיים של צעדים ארגוניים נרחבים, הסתיימה שביתת הנציגות המשפטית בבית הדין לעררים בירושלים, והמשפטניות ברשות האוכלוסין וההגירה שבו לעבודתן במתכונת מלאה. הרקע לשביתה היה עומס העבודה הרב שהוטל על המשפטניות בבית הדין, לאחר שהמדינה הגדילה פי שלושה את מספר הדיינים בבית הדין בירושלים, אך לא דאגה לתגבר את כוח האדם של המשפטניות שנדרשות להכין כתבי תשובה ולהופיע במספר רב יותר של דיונים. כתוצאה מהמהלך, נוצר עומס עבודה כבד שפגע בעובדות הנציגות המשפטית וכמעט הביא לקריסתו של המערך.

סיום השביתה התאפשר לאחר מו"מ אינטנסיבי בין הצדדים ובזכות ההבנות שהושגו בין יו"ר איגוד המשפטנים בהסתדרות עו"ד יצחק (יִצִי) גורדון ונציגות המשפטניות, לבין הנהלת רשות האוכלוסין וההגירה ומשרד האוצר.

בין ההסכמות שהושגו: המדינה התחייבה להוסיף 5 תקנים חדשים לנציגות המשפטית ב-2018, תוך הגדלת מספר המשפטנים ביחידה בקרוב ל-50%. עוד סוכם כי בתחילת  2019 תיערך בחינה מחדש של היקפי העבודה ובמקרה הצורך יתווספו 2 תקנים נוספים. כמו כן, הוסכם על שיפור סביבת העבודה הפיזית, תוך בחינת חלופות חדשות למבנה שיאכלס את המערך, ויספק תנאי עבודה נאותים לעובדים הקיימים והחדשים.

יו"ר איגוד המשפטנים בהסתדרות, עו"ד יצחק גורדון, מסר: "אני מודה לכל הגורמים המעורבים במו"מ על כך שהפגינו אחריות ונרתמו לפעול לתיקון העוול. יישום ההסכם ומתן התקנים המובטחים, הם צעד ראשון וחשוב בהבטחת תנאי העבודה הבסיסיים שמאפשרים למשפטניות לחזור ולמלא את תפקידן החשוב בהגנת האינטרס הציבורי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker