בג"ץ לסלינגר: הסבירי למה לא להעלות את עלות הביטוח לאופנועים ב-20ֿ%

הממונה על הביטוח חויבה על-ידי בית המשפט להשיב עד 6 בדצמבר לעתירה הטוענת כי יש להעלות את תעריף הביטוח השיורי לאופנועים בלפחות 19.6%

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ב– 2013 נהרגו 48 רוכבי אופנועים וקטנועים
ב– 2013 נהרגו 48 רוכבי אופנועים וקטנועיםצילום: עופר וקנין

 לפני זמן קצר הוציא בית המשפט העליון צו על תנאי נגד הממונה על שוק ההון והביטוח במשרד האוצר, דורית סלינגר, המחייב אותה להשיב עד 6 לדצמבר, "מדוע לא תתקן את החוזה המאוחד בענף ביטוח רכב חובה כך שתעריף האופנועים יוגדל". בית המשפט הוציא את הצו לדרישת הפול (התאגיד המנהל של המאגר לביטוחי רכב חובה) המיוצג על ידי עורכי הדיון צבי פירון ורוית קורן ממשרד מ.פירון ושות'.

בעתירה, שהגיש הפול בדצמבר אשתקד, נטען כי יש להגדיל את תעריף הביטוח השיורי לאופנועים בלפחות 19.6%. בעתירה נכתב כי "ייגרם לעותרת ולציבור המבוטחים נזק חמור וחסר תקנה אם המצב הקיים יעמוד על כנו".

עוד נטען כי בעתירה כי ועדת וינוגרד, שעסקה בהורדת ריבית ההיוון, החליטה לאחרונה על הליך, שלפי הפול זה יגרום לתשלום תביעות גבוה יותר ובא לידי ביטוי בעיקר בתחום ביטוחי החובה לרכב. לכן דרשו בפול לעדכן את תעריפי הביטוח כך שישקפו את עליית הסיכון הטהור שחושב בשיעור של 19.6%.

"עלות הסיכון הטהור" היא למעשה קביעה הבודקת מה הסיכון (לחברות הביטוח) ומעדכנת את תעריפי הביטוח בהתאם. "עלות הסיכון הטהור מבוססת בין היתר על ניסיון העבר אך היא גם צופה פני עתיד", נכתב בעתירה.

עתה, כאמור, תצטרך המפקחת על הביטוח להתייצב ולהסביר מדוע "מדוע לא תתקן את החוזה המאוחד בענף ביטוח רכב חובה כך שתעריף האופנועים יוגדל", בהתאם להמלצותיה של ועדת וינוגרד והמלצותיו של המפעיל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker