בדרך להשתלטות על אינסוליין - בעלי המניות יצביעו על החלפת הדירקטורים

סוחר השלדים, כפיר זילברמן, מסמן וי על מהלכו הראשון בדרך להשתלטות על אינסוליין, לאחר שרכש כ-10.6% ממניותיה ■ מניית החברה זינקה אתמול ב-255% במחזור שהיה גבוה משוויה לפני המסחר

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בריאות תרופות סימבלטה
גיא ארז
גיא ארז

מאבק השליטה בחברת אינסוליין צובר תאוצה. יום לאחר רכישת 10.6% מהון המניות של החברה על ידי כפיר זילברמן, ועם פרסום תביעתו להחלפת הדירקטורים, הודיעה אתמול החברה כי תפעל לכינוס אסיפת בעלי המניות – בהתאם לדרישתו.

אתמול רכש זילברמן - סוחר שלדים בורסאיים והבעלים של החברה הפרטית אל.איי.איי פיור קפיטל - כ-10.6% ממניות החברה, בשווי כולל של 146 אלף שקל. בכך הפך זילברמן לבעל המניות העיקרי בחברה, ששווייה עמד עד אתמול על 1.6 מיליון שקל בלבד. לאחר רכישת המניות, דרש זילברמן כי החברה תפסיק את כהונתם של כל חברי הדירקטוריון שאינם דח"צים, ותמנה את ורד רז  - אביו של זילברמן - ואת שותפו, איציק שרם, לדירקטורים. עוד דרש זילברמן שהחברה תחדל מלגייס הון לפי שווי נמוך. על רקע זה זינקה אתמול מניית אינסולין ב-255%, וריכזה מחזור מסחר של 10.4 מיליון שקל, יותר מפי 6 משוויה בשוק.

לדברי זילברמן, ברצונו לבחון בעזרת אנשי מקצוע האם קיימת היתכנות עסקית להמשך פעילותה של אינסוליין, לאחר שזו "שרפה'' כ-160 מיליון שקל במהלך השנים. עם זאת, סביר כי כוונתו הנה להשתלט על השלד הבורסאי של החברה, וליצוק לתוכו פעילות של חברה אחרת.

בדו"חותיה האחרונים של אינסוליין (לשנת 2016) רשמה החברה הפסד של כ-9 מיליון שקל, בהמשך להפסדים של 63 מיליון שקל ב-2015-2014. קופת המזומנים של החברה עמדה על כ-8.5 מיליון שקל.

הכנסות החברה צנחו מכ-195 אלף שקל ב-2015 ל-83 אלף שקל בלבד ב-2016, בעיקר בעקבות דחיית בקשתה לכלול את המוצר העיקרי שלה, אינסופד, בקטלוג המוצרים הרפואיים בגרמניה. בעקבות הדחיה המוצר לא משווק בגרמניה או בארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker