500 האנשים העשירים בישראלמגזין TheMarker

צ'ק אאוט

עמרי זרחוביץ'

מריוס נכט וענת אגמון

שווי בורסאי: 1.18 מיליארד דולר
שווי כולל ב–2017: 2.5 מיליארד דולר
שווי כולל ב–2016: 2.2 מיליארד דולר

אחד האקזיטים הגדולים ב־2016 היה של אחת החברות הישראליות הגדולות והוותיקות – צ'ק פוינט. מריוס נכט, אחד משלושת מייסדיה, מכר מניות בהיקף של כ־800 מיליון דולר, ששיקפו 5% מהחברה. לאחר המכירה הוא נשאר עם 6.8% ממניות צ'ק פוינט.

מריוס נכט, ממייסדי צ'ק פוינט
מריוס נכט, ממייסדי צ'ק פוינטצילום: עופר וקנין

החלטת המכירה הפתיעה שכן נכט לא מכר מניות במשך כשבע שנים. נכט (55) ואשתו לשעבר, עו"ד ענת אגמון, התגרשו ב־2011 וחלקו את הונם, אך לא בטוח שזה עדיין המצב. בפברואר נמסר מטעמו של נכט כי המכירה קשורה לשינויים בחייו האישים ולשינוי מבנה הנכסים שלו, ולא להחלטה עסקית.

נכט נמצא בצ'ק פוינט מאז הקמתה לפני כ־24 שנים. הוא כיהן כסמנכ"ל בחברה, ולאחר מכן כסגן יו"ר הדירקטוריון, ואת הבמה התקשורתית הותיר לחברו ושותפו להקמת החברה, גיל שויד, שכיהן כיו"ר ומנכ"ל החברה. לפני כשנה נכנס נכט לתפקיד היו"ר במקום שויד, שנותר בתפקיד המנכ"ל בלבד.

במהלך השנים ניסה להשפיע על המצב החברתי בישראל. ב־2012 היה ממקימי "עורו", תנועה לשינוי חברתי־כלכלי, שכבר אינה פעילה; באפריל השנה נודע כי תרם לאבי גבאי, מועמד לראשות מפלגת העבודה; ובמאי פורסם כי ניהל מגעים לגבי השקעה בעיתון "גלובס".

לפני כחצי שנה הקים נכט קרן השקעות בהיקף של 100 מיליון דולר, שתשקיע בחברות מתחום מדעי החיים. בין היתר הוא מחזיק ב־38% ממניות הבכורה של חברת ריגנרה, המפתחת תרופה לשיקום הראייה; וב־20% מחברת ביונדווקס הציבורית, המפתחת חיסון אוניברסלי למחלת השפעת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker