ביוליין גייסה 25 מיליון דולר לניסויים בתרופות לסרטן - המניה ירדה ב-15%

החברה הודיעה לפני כשבוע על רכישת חברה בבריטניה בתחום הטיפול האימונותרפי בסרטן ב-6 מיליון דולר, וגייסה הון למימון ניסויים קליניים בוול סטריט במחיר נמוך ב-27% מהמחיר בתום המסחר בחמישי ■ הירידה עשויה לבוא לידי ביטוי גם במסחר בתל אביב מחר בבוקר

אורי תומר
אורי תומר
בניין נאסד"ק ניו יורק
בניין בורסת נאסד"ק בניו יורקצילום: Bloomberg
אורי תומר
אורי תומר

מניית מפתחת התרופות ביוליין , שהמטה שלה נמצא במודיעין, איבדה ביום שישי 16% משוויה במסחר בנאסד"ק, בעקבות גיוס הון שביצעה בסכום של 25 מיליון דולר - במחיר הנמוך ב-27% ממחיר המניה בתום המסחר ביום חמישי. הדיווח על הגיוס הגיע כשבוע לאחר שהחברה דיווחה על רכישה של החברה הבריטית Agalimmune תמורת 6 מיליון דולר - מחצית מהסכום במזומן והיתר במניות של ביוליין.

המניה, שנסחרת גם בבורסה בתל אביב, תפתח עקב הירידה את המסחר מחר בפער שלילי של כ-15% מול מחירה בבורסה המקומית, שצפוי להוביל לירידה בהתאם. עם זאת, המחיר שאליו ירדה המניה, 96 סנט, גבוה עדיין ממחיר המניות האמריקאיות (ADS) ששילמו המשתתפים בהנפקה, שרכשו כ-29 מיליון מניות במחיר של 85 סנט למניה. ביוליין גם העניקה לחתמים האמריקאיים (JMP) אופציה לרכוש עוד 15% מסך ההנפקה בתנאים דומים בתוך 30 יום.

ביוליין מפתחת תרופות בתחומי ריפוי הסרטן ופעילות מערכת החיסון (אימונותרפיה). בעלת המניות הגדולה בחברה היא ענקית התרופות השווייצית נוברטיס, שהחזיקה ערב הגיוס כ-8% מהמניות.

ביוליין מצהירה בהודעה למשקיעים שהיעד המרכזי של הסכום שגויס בהנפקה הוא לשמש למימון הניסויים הקליניים שלה, ובהם הניסוי בתרופה המתקדמת ביותר של החברה, BL-8040, שאמורה לטפל בסרטן דם מסוג AML, ושנמצאת בעיצומו של השלב השני של הניסוי הקליני (Phase 2b). בנוסף לכך, הסכום שגוייס מיועד לפיתוח של התרופה שנרכשה יחד עם החברה הבריטית לפני כשבוע - AGI-134. התרופה הזאת מיועדת לטיפול אימונותרפי - כלומר כזה שרותם את מערכת החיסון הטבעית של הגוף למלחמה בסרטן - בגידולים מוצקים, ואמורה להתחיל את שלב המחקר בבני אדם ב-2018.

למרות הירידה, המחיר הנוכחי של מניית ביוליין גבוה עדיין ב-8% מבתחילת המסחר בה בנאסד"ק, באוגוסט 2016. בטווח הארוך יותר, מחיר המניה בתל אביב נמוך בכמעט 60% מהמחיר בעת שהחלה להיסחר, לפני כחמש שנים.

ההודעה על רכישת Agalimmune נעשתה בצמוד לפרסום הדו"חות הכספיים של ביוליין ל-2016. כמו חברות אחרות המפתחות תרופות שנמצאות בשלבי ניסויים קליניים, גם ביוליין אינה רושמת הכנסות של ממש, וההפסד השנתי הנקי שלה הגיע ב-2016 לכ-16 מיליון דולר - לעומת 14 מיליון דולר ב-2015 ו-11 מיליון דולר ב-2014.

בקופת החברה היו בתום 2016 פיקדונות לטווח קצר ומזומנים בסכום של 36 מיליון דולר, לעומת 48 מיליון דולר שהיו בה בתום 2015.

ביוליין, ששווי השוק שלה בבורסה בתל אביב לפני ההנפקה הנוכחית היה כ-250 מיליון שקל, נכללת במדדים SME 60 , ביומד , בלוטק וטק עילית .

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ