ריט 1 מאשימה את בכירי ארנה בהדלפת נתונים מהמו"מ ובהשפעה על המניה

לטענתה, המו"מ נוהל ע"י ארנה באופן ציני, מניפולטיבי וחסר יושר ■ עוד מאשימים בריט כי גורמים בארנה לא היססו להשתמש במידע פנים ובמידע סודי

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סטאר סנטר באשדוד
סטאר סנטר באשדודצילום: ניר כפרי
יורם גביזון
יורם גביזון

המאבק בין ריט 1 לבין חברת ארנה עולה מדרגה. חברת ריט 1, שמנוהלת על ידי דרור גד ושמואל סייד, שיגרה מכתב התראה לפני נקיטה בצעדים משפטיים למיכל פוקס, המנכ"ל בפועל של חברת ארנה, לחברה ולכל אחד מחברי הדירקטוריון:דורון קופמן, דן לוין, ארקדי מילמן, ג'וליאנה רוזט וריטה קיסלינג. המכתב כולל טענות קשות שגובלות באישום על שימוש במידע פנים והפרת חוזה.

ריט 1, שמיוצגת על ידי משרד פישר בכר חן וול אוריון ושות' טוענת במכתבה שחברת ארנה ניהלה בחודשים האחרונים, באמצעותה של פוקס והיו"ר מרכוס וובר, מו"מ למכירת כל מניותיה של ארנה בשני קניונים: סטאר סנטר אשדוד (75%) וארנה נהריה (96%). לטענת ריט 1, כחלק מאותו משא ומתן אישר דירקטוריון ארנה בישיבתו הטלפונית ב-15 בפברואר לקבל את הצעתה לרכוש את שני הנכסים תמורת 805 מיליון שקל, ולהעניק לה תקופת בלעדיות של 45 יום לביצוע בדיקת הנאותות ולחתימת הסכם מפורט.

ריט 1 מדגישה שקיבלה הודעה על קבלת הצעתה הן על ידי היו"ר מרכוס וובר והן על ידי עורכי דינה של החברה בעל פה. ריט 1 מצטטת את דברי וובר ופרקליטיה, לפיהם: "יש לנו הצעות נוספות ובחרנו ללכת עם ההצעה שלכם בגלל שהיא כמו שהיא ורק על בסיסה החברה הסכימה לתת לכם נו שופ".

ריט 1 עצמה הודתה שהסכם למתן זכות בלעדיות בניהול המו"מ לרכישת שני הקניונים לא נחתם בסופו של דבר כשדיווחה ב-7 במארס על הגשת ההצעה לארנה וציינה שנמסר לה ע"י יועצה המשפטי של ארנה שדירקטוריון החברה אישר להתקדם במו"מ מתוך מטרה לחתום על הסכם מחייב, ועל כן היא צופה שהתחייבות של ארנה למתן זכות בלעדיות לריט 1 תחתם בימים הקרובים.

השתלשלות עניינים זו מעלה את השאלה כיצד קרה שדירקטוריון ארנה הסכים לתת תקופת בלעדיות לריט 1 ב-15 בפברואר ו-3 שבועות אחר כך לא ביצעה הנהלת החברה את החלטת הדירקטוריון. שאלה אחרת היא כיצד מבטל דירקטוריון ארנה החלטה קודמת לתת זכות בלעדיות לריט 1 לנהל מו"מ על רכישת 2 הקניונים לטובת הצעות אחרות לרכישתם - שאף אחת מהן לא פורסמה ועל כן כלל לא ברור אם הן קיימות.

ריט 1 תוקפת במלים קשות את התנהלותה של ארנה, המנכ"לית בפועל פוקס והיו"ר. לטענתה, המו"מ נוהל ע"י ארנה באופן ציני, מניפולטיבי וחסר יושר שבא לידי ביטוי בהודעתה מאתמול לפיו פירסמה הזמנה למציעים נוספים להתחרות על אותם נכסים ולהיכנס לחדר מידע, תוך שהיא חוזרת בה מהתחייבותה הברורה. "בסופו של יום נוכחנו שכל מטרתה של ארנה, ככל הנראה עקב מצבה הכלכלי הקשה, לקבל מאתנו הצעה בכתב שתהיה רף תחתון לקבלת הצעות ממציעים נוספים".

ריט 1 טוענת שגורמים בארנה לא היססו להשתמש במידע פנים ובמידע סודי שנמסר לארנה על ידי החברה והכל בתקופה שבה היא עיכבה את הדיווח כדי שלא לפגוע במו"מ, תוך שימוש בהדלפות מכוונות לצדדים שלישיים כמו מתווכים ומציעים אחרים.

נראה שריט 1 רומזת לדיווח בעיתונות על הצעה של רבוע כחול נדל"ן לרכוש 75% מסטאר סנטר ו-96% מארנה נהריה תמורת 840 מיליון שקל - הצעה שלא פורסמה רשמית על ידי רבוע כחול נדל"ן.

לטענת ריט 1, הדלפות אלו הובילו בפועל לעליית ערך מנייתה של ארנה ב-49%. ריט 1 מאיימת שאם ארנה לא תקיים את התחייבותה ביחס לתקופת הבלעדיות לניהול המו"מ היא תתבע אישית את מיכל פוקס ואת ארנה ביחס לכל נזקיה כולל אבדן רווחים שצפוי לה.

החברה גם מאיימת במרומז לערב את רשות ניירות ערך כדי שתבחן את התנהלותה של ארנה ונושאי המשרה בה ביחס לשימוש הציני שנעשה בהצעתה, העברת פרטי המו"מ, השימוש במידע פנים וההשפעה על שער המניה.

שמה של ארנה נקשר בעבר במידע פנים כאשר שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיעו את אנשי העסקים ג'קי בן זקן ואיתן אלדר בהרצת מניותיה של מנופים (גלגולה הקודם של ארנה) ושופטי בית המשפט העליון פסקו להם 26 ו-22 חודשי מאסר בפועל בהתאמה וקנסות של 800 ו-500 אלף שקל בהתאמה.

מחברת ארנה נמסר שאינה מעוניינת להגיב לדברים.

מחברת ריט 1 נמסר: "כחברה ציבורית, ריט 1 מחויבת בדיווח לבורסה בנושאים מהותיים וכך גם במקרה זה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker