רביב דרוקר וחדשות 10 תובעים את סג"ל וריקלין: פירסמו שקרים כדי לפגוע באמינותינו

התביעה, על סך 100 אלף שקל, נוגעת להאשמות שהופנו כלפי דרוקר וחדשות 10 כאילו פעלו כדי למנוע את מינויו של תא"ל עופר וינטר למח"ט גבעתי

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רביב דרוקר
רביב דרוקרצילום:

העיתונאי רביב דרוקר וחברת החדשות של ערוץ 10 הגישו תביעה על סך 100 אלף שקל נגד אראל סג"ל ושמעון ריקלין, המגישים יחד תוכנית רדיו בגל"צ. התביעה הוגשה על רקע האשמות של סג"ל וריקלין נגד דרוקר והתוכניות "המקור", כאילו פעלו כדי למנוע את מינויו של תא"ל עופר וינטר למח"ט גבעתי. בתביעה נטען כי סג"ל וריקלין פירסמו "טענות שקריות חסרות כל בסיס" וזאת במטרה "לפגוע באמינות ובמהימנותם של דרוקר וחדשות 10".

בתוכנית של אראל סג"ל בדצמבר 2016 שודר אייטם נרחב נגד עיתונאי חדשות 10, רביב דרוקר. הפרסום בגל"צ עסק בתחקיר "המקור", שנערך לפני ארבע שנים ובסופו של דבר לא שודר, במסגרתו נשלח חייל לשעבר לתעד שיחה עם תא"ל עופר וינטר, לאחר שטען כי היה נוכח באירוע שבו וינטר ירה לכיוון נער פלסטיני חף מפשע. בפרסום בגל"צ טען סגל כי דרוקר ניסה "להפיל את וינטר", מח"ט גבעתי לשעבר, משום שהוא חובש כיפה.

בפתח כתב התביעה מבהירים ערוץ 10, באמצעות עו"ד עיינה נוימן ממשרד פישר בכר, כי החברה מבקשת להימנע מהגשת תביעות, בוודאי כנגד אמצעי תקשורת אחר, אך "התנהלותם חסרת התקדים של הנתבעים לא הותירה בידי חדשות 10 כל ברירה".

עו"ד עודד סבוראי, שהתראיין בתוכנית והביא את הדברים, שיגר הבהרה לחדשות 10 שבה כתב כי "לא טענתי בשידור בגלי-צה"ל שיש לי ידיעה או הוכחה כי מר רביב דרוקר ניסה למנוע את קידומו של תא"ל עופר וינטר לתפקיד מח"ט גבעתי, ואינני טוען כך גם היום". בתחנה עצמה סירבו להתנצל והגיבו למכתב ההתראה של חדשות 10 כי דבריו של סג"ל היו "הבעת עמדה ולא שיקפו את המציאות האובייקטיבית...".

בתביעה נטען גם כי "בקשת התגובה שנשלחה לערוץ 10 כלל לא כללה התייחסות לעובדה החמורה והמרכזית שפורסמה לפיה החייל לשעבר, 'התחקירן' כפי שכונה בפרסום, נשלח כחלק מסיכום מוקדם שמטרתו סיכול מינויו של תא"ל וינטר למח"ט גבעתי ומטעמים אידיאולוגיים".

לפי חדושת 10 ודרוקר, הדברים הינם לשון הרע וחסרי כל בסיס. התובעים דורשים הבהרה ותיקון, וכן פיצוי של 100 אלף שקל שיועבר כתרומה לארגון חברתי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker