האוליטימטום של הרצוג: אם נתניהו לא יורחק ממשרד התקשורת נגיש בג"ץ בתוך 48 שעות

ראש האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני פנה הערב ליועץ המשפטי לממשלה, באמצעות עו"ד שמעון בראון, בעקבות הפרסומים על השיחות שניהל עם מו"ל "ידיעות אחרונות" בנוגע למתחרה "ישראל היום"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הרצוג, בשבוע שעבר
ח"כ יצחק הרצוגצילום: אמיל סלמן

ראש האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג, פנה הערב (ב') ליועץ המשפטי לממשלה, באמצעות עו"ד שמעון בראון, בדרישה להרחיק את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מתפקידו כשר התקשורת. לדברי הרצוג הפרסומים האחרונים בעניינו של נתניהו מוכיחים כי הוא בעל עניין מובהק ובעל זיקה ישירה לעיתון "ישראל היום", המחולק חינם בתפוצה הגדולה ביותר בישראל. בפנייתו הודיע הרצוג כי במידה שנתניהו לא יורחק מתפקידו כשר התקשורת, יגיש המחנה הציוני עתירה לבג"ץ בתוך 48 שעות.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הוקלט בשיחה עם מו"ל "ידיעות אחרונות", נוני מוזס, שעומדת במכרז חקירתו השנייה בימים אלה. כפי שנחשף ב"הארץ", החקירה השנייה עוסקת בהקלטות של נתניהו יחד עם איש עסקים באופן שנחשד כקשור בקבלת טובות הנאה. לפי הפרסום בערוץ 2, השיחה התקיימה כאמור עם מוזס.

נתניהו ומוזס הם שני אויבים מרים מזה שנים. נתניהו טען במשך שנים כי "ידיעות" מסקר אותו באופן שלילי מטעמים לא עניינים. מנגד, מקורבו של נתניהו, איל ההימורים שלדון אדלסון, הקים את עיתון "ישראל היום" ב-2007 בהשקעה אדירה, וחילק את העיתון חינם במטרה לפגוע בכוחו של מוזס. יצויין כי שר התקשורת אינו אחראי על מתן רישיון לעיתונים אלא שר הפנים. שר התקשורת מופקד על  גופי התקשורת האלקטרוניות כמו הטלוויזיה המסחרית, והרדיו המסחרי - כשמוזס ולשלדון אדלסון אין אחזקות בתחמים אלה בשל האיסור על אחזקה צולבת.

ואולם כפי שנחשף ב-TheMarker, ב-2009 נוהלו בין נתניהו למוזס מגיעים ישירים. המגעים נסבו סביב הכוונה של "ישראל היום" לצאת במוסף סוף שבוע נרחב באופן שהיה פוגע עוד יותר ב"ידיעות". הימים היו אז ימי בחירות 2009. מוזס סיפר לאנשים בסביבתו כי הגיע לדיל עם נתניהו וכי "ישראל היום" לא יוציא מהדורת סוף שבוע. בסופו של דבר אכן יצאה מהדורה כזו, ו"ידיעות" שב לתקוף את נתניהו בחריפות.

באותם ימים גם עבר לשמש ניר חפץ, לשעבר עורך בכיר ב"ידיעות", לתפקיד ראש מטה ההסברה הלאומי במשרד ראש הממשלה. חפץ עצמו סיפר כי קיבל את התפקיד לאחר שיחה בין מוזס לנתניהו.

לנתניהו אין כמובן כל תפקיד רשמי בעיתון "ישראל היום" ואינו מבעלי העיתון. העיתון נמצא בבעלות מקורבו של נתניהו, איל ההימורים שלדון אדלסון. השיחות נסבו סביב הצעה שלפיה נתניהו יפעל למנוע הוצאת מוסף סוף שבוע של "ישראל היום", מה שמעיד על עוצמת השפעתו של נתניהו על אדלסון. בשלב זה, לא ברור האם החקירה נסובה על ה"דיל" הזה ב-2009 או על עסקה אחרת בין הצדדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker