בריל מתרחבת: פותחת חברה ליבוא נעלי ילדים - ותזרים 4.5 מיליון שקל

ההזרמה תינתן כהלוואת בעלים ותגיע לפירעון מלא בשנת 2020 ■ החברה תיפתח עם שני שותפים: דני מילשטיין ואביבה גבאי, שיחזיקו בכ-40% ממניות החברה

ערן אזרן
מפעל בריל לנעליים צבאיות
מפעל בריל לנעליים צבאיותצילום: גיל כהן מגן

משווקת האופנה הישראלית בריל, שבשליטת אליעזר בוסקילה (41.7%), מתרחבת. החברה, שהחזיקה בעבר במפעל לייצור נעליים ועוסקת ביבוא מוצרי אופנה, דיווחה היום (ה') כי חתמה עם שני שותפים על הסכם להקמה של חברה בת חדשה, בי.ג'י.אם שוז (B.G.M Shoes), שתפעל בתחום סיטונאות נעלי ילדים.

שני השותפים הם חברת אנגלנדר - צ'יינה ישראל יבוא ושיווק - חברה פרטית בשליטה מלאה של דני מילשטיין; וחברת קונספט ליין - חברה פרטית בשליטה של אביבה גבאי. החברה הבת תוחזק על ידי בריל (60%), אנגלנדר (20%) וקונספט ליין (20%). בהסכם ההקמה נקבע כי אנגלנדר תספק לבי.ג'י.אם שוז שירותי ניהול; קונספט ליין תספק שירותי ניהול פיתוח וסחר; ואילו בריל תספק שירותי ניהול כספי, הנה"ח ולוגיסטיקה.

לצורך מימון הפעילות הראשונית של בי.ג'י.אם שוז, בריל תעמיד לרשותה הלוואת בעלים של 4.5 מיליון שקל ממקורותיה העצמאיים. נכון לסוף הרבעון הראשון של 2016 בקופת הקבוצה היו כ-8.6 מיליון שקל (דו"ח מאוחד לקבוצה), או כמיליון שקל בקופה של בריל (סולו). כחצי מיליון שקל מהלוואת הבעלים יועברו באופן מיידי, בעוד שהיתרה תועבר רק בראשית נובמבר 2016.

הלוואת הבעלים תישא ריבית פריים עד לפירעונה המלא. היא תוחזר לבריל בתשלומים שנתיים שווים במשך 5 השנים הבאות. זאת, כאשר מועד התשלום הראשון יהיה ינואר 2018 וכן הלאה. החזר הלוואת הבעלים קודמת לביצוע כל חלוקה של דיווידנד לבעלי המניות.

בריל, שנסחרת לפי שווי של 120 מיליון שקל, עוסקת בייצור, יבוא ושיווק נעליים, בגדים ואביזרי אופנה. הקבוצה - שבעבר ייצרה נעליים גם לצה"ל - כוללת את החברות הבנות בריל תעשיות נעליים, סופר ברנדס, בריל פאשן וכל נעל סנטר. הקבוצה משווקת את מוצריה באמצעות הרשתות גלי, לי קופר, סולוג, ניין ווסט, איזי ספיריט, אן קליין וכל נעל סנטר. מניית החברה - שמרכזת מחזור נמוך - צנחה בשלוש השנים האחרונות בכ-32%.

בחודש שעבר דיווחה בריל כי בעל השליטה בוסקילה ועפר גנזי מעוניינים למכור לבריל  את סדרת מותגי "גלי" של חברת גלי רשתות שבבעלותם. מדובר בעסקת בעלי עניין, שכן בוסקילה הוא כאמור בעל השליטה (41.7%) בבריל, בעוד שגנזי שימש עד לאחרונה כיו"ר הדירקטוריון של בריל. בריל מסרה כי היא החלה לבדוק את העסקה וכי תפעל לקבלת הערכת שווי ממעריך חיצוני בלתי תלוי.

בריל נהנתה בשנים האחרונות מעלייה בהיקף המחזור השנתי. ב-2014 רכשה בריל את פעילותה של רשת ההנעלה וההלבשה טימברלנד מידי קבוצת סקאל תמורת כ-35 מיליון שקל, בתוספת מע"מ. הרכישה התבצעה באמצעות חברת SBN, שמוחזקת בשיעור שווה על ידי בריל (50%) וסקאל (50%). סקאל מנהלת את המותגים טימברלנד, BEBE, וינס קמוטו, ראלף לורן, ואת רשת חנויות אמפוריום, שבה נמכר מגוון של מותגים (מולטי־ברנד).

מכירות הקבוצה ב-2015 עמדו על כ-620 מיליון שקל, בהשוואה ל-550 מיליון שקל ב-2014. למרות הצמיחה במכירות, את 2015 סיימה החברה בהפסד של 6 מיליון שקל. ההפסד נבע משחיקה ברווחיות הגולמית, בין היתר על רקע התחרות הגוברת בענף, הכפלת הוצאות הלוגיסטיקה בגין מעבר למרכז לוגיסטי חדש ושינויי שער חליפין. במהלך 2015 ביצעה החברה שינויים ארגוניים, שנועדו "לנצל טוב יותר את היתרונות והסינרגיה בין המותגים והרשתות השונות בחברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker