מריוס נכט מצ'ק פוינט כבר השקיע: המניה שקפצה 26% בעקבות הצלחה בניסוי

מחזור המסחר: 3 מיליון שקל - פי 124 מהמחזור היומי הממוצע

יורם גביזון
מניית היום

מניית אינטרקיור שנסחרת בשווי שוק של 21 מיליון שקל, זינקה ב־26% במחזור של 3 מיליון שקל - פי 124 מהמחזור היומי הממוצע במניה - לאחר שהחברה המוחזקת (17.5%) ריגנרה הודיעה על תוצאות ביניים חיוביות בניסוי קליני. מדובר בשלב השני של ניסוי שבעקבותיו נערך דיון מקדמי עם רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) שאמורה לתת את תשובה הרשמית בעניין בקרוב.

יו"ר אינטרקיור הוא פרופ' יצחק פטרבורג, המשמש גם כיו"ר טבע, ואחד ממשקיעיה הוא מריוס נכט שמחזיק ב־11.7% ממניותיה של צ'ק פוינט.

ריגנרה היא חברה פרטית ישראלית שעוסקת במחקר ובפיתוח של טכנולוגיות לשיקום רקמות. החברה מפתחת תרופת מקור למחלת NAION (נוירופתיה איסכמית אופטית קדמית) ונמצאת בניסוי קליני בשלב 2. התרופה המקורית של ריגנרה - RPH201 - מיועדת לשיקום הראייה בחולים שסובלים מנזק פרמננטי לעצב הראייה כתוצאה מטראומה או מאוטם ראש עצב הראייה שאינו נגרם מדלקת עורקים. מספר הנפגעים החדשים מהמחלה הוא 8,000 מדי שנה בארה"ב - וכיום אין למחלה מענה טיפולי. 

לפי תוצאות הביניים של הניסוי הקליני, ממוצע השיפור במדד חדות הראייה (BCVA) של המשתתפים שטופלו בתרופה עלה ב־7 שורות לעומת 4 שורות בקבוצת הביקורת. התוצאות אינן מובהקות סטטיסטית בשל מספר המשתתפים הנמוך בבדיקת הביניים. הניסוי יימשך כמתוכנן ותוצאותיו המלאות יפורסמו עד סוף יוני 2016.

דירקטוריון ריגנרה קבע כי על פי תוצאות הביניים, אבן הדרך שהוגדרה בהסכם הושגה ועל כן תעביר אינטרקיור לריגנרה את התשלום השני בסכום של 1.25 מיליון דולר כנגד הקצאת 271 אלף מניות בכורה א' ו־271 אלף אופציות לרכישת מניות בכורה א' 1. בעקבות ההקצאה תחזיק אינטרקיור ב־16.9% מהונה של ריגנרה וב־17.5% מהונה בדילול מלא. בעקבות ההקצאה תחזיק אינטרקיור ב־16.9% מהונה של ריגנרה וב־17.5% מהונה בדילול מלא. בעלי מניות אחרים בחברה הם פרופסור יצחק פטרבורג שמחזיק ב־10% ממניותיה ומריוס נכט שמחזיק ב־17.5% ממניותיה

ריגנרה שגייסה עד עתה 8 מיליון דולר, מתכננת להגיש בקשה להכרה ב-RPH201 כתרופת יתום משום שמספר החולים במחלת NAION בארה"ב נמוך מ־200 אלף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker