בעקבות חשיפת TheMarker |

שמעון פרס: "מבטל את החוזה עם בנק הפועלים"

לאחר הפרסום ב-TheMarker לפיו הנשיא לשעבר ירוויח סכום עתק על מנת לקדם את ענייני בנק הפועלים - פרס החליט לחזור בו ■ פרס לחדשות 2: "בלאו הכי בשבילי זה לא עניין כספי באמת, אלא עניין ציבורי, וחשוב לי לשמור על אמון הציבור" ■ בבנק הפועלים סירבו להגיב

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

בעקבות חשיפת TheMarker, נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס הודיע להנהלת בנק הפועלים כי החליט לבטל את ההסכם שחתם עם הבנק - הסכם שנחשף השבוע על ידי כתבת TheMarker, שרון שפורר. פרס הסביר את החלטתו בכך שהוא קשוב לרחשי לב הציבור.

לפי ההסכם, פרס אמור היה לקבל תשלומים חודשיים בסך 30 אלף דולר בתמורה למתן הרצאות ומפגשים עם לקוחות מרכזיים של הבנק בחו"ל. תקופת ההסכם לא נקצבה. 

במסגרת ההסכם, פרס אמור היה להופיע באירוע שיערך בסוף החודש בניו יורק לציון 40 שנה לפעילות בנק הפועלים בניו יורק, ולאחר מכן נקבעו לו 3 פגישות עם לקוחות אסטרטגיים של הבנק בארה"ב. אתמול כאמור פרס הודיע לבנק כי הוא מבטל ההסכם ובכלל זאת לא יגיע לסדרת המפגשים שנקבעו לו.

שמעון פרס ושרי אריסוןצילום: סיון פרג'

הערב התראיין פרס ליונית לוי במהדורת החדשות של ערוץ 2 והסביר את הסיבות שהובילו אותו לבטל את החוזה עם בנק הפועלים. פרס אמר בין היתר: "אני לא מרוויח אף פרוטה מפני שאני לא לוקח אף פרוטה מהכסף הזה. כל הכסף הזה מושקע במדע, בצרכים חברתיים, ואני מקפיד על כך. לא הייתי עושה שום דבר שיש בו ריח של כסף. אני מתפלא בכלל ששואלים על זה, אני חושב שזה שירות נכון. אני לא לוביסט בכלל".

בנק הפועלים נמצא כיום תחת חקירה מצד הרשויות האמריקאיות בחשד כי סייע ללקוחותיו להעלים מסים בארה"ב. עד כה הבנק ביצע הפרשות בדו"חותיו הכספיים בהיקף של 196 מיליון שקל בגין קנסות שהוא מעריך שייתכן ויטילו עליו בקשר עם הפרשה. ניתן להעריך כי אילו פרס היה נותן חסות לאירועים של הבנק בארה"ב הדבר עשוי היה לסייע לבנק בהיבט התדמיתי מול הרשויות האמריקאיות.

דוברת בנק הפועלים לא מסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker