השבוע בוול סטריט: דו"חות הבנקים יעמדו במרכז הבמה

בזירה המקרו כלכלית, נתוני האינפלציה בארה"ב ובאירופה, כמו גם בהודו, צפויים לשמש תמרור למשקיעים לכיוון בו ילכו בנקים מרכזיים ברחבי העולם

מיכל רמתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכל רמתי

לאחר כמה שבועות של חגים, צפויה השבוע להיפתח עונת הדו"חות הראשונה של 2015, שתסכם את הרבעון האחרון של 2014, ותראה כיצד השפיעה עונת החגים על מגזרים שונים בבורסה. יריית הפתיחה המסורתית של עונת הדו"חות נחשבת לדו"ח אלקואה, יצרנית האלומיניום האמריקאית שהינה לרוב החברה הגדולה הראשונה המפרסמת דו"חותיה הרבעוניים. החברה תפרסם דו"חותיה ביום שני לאחר סגירת המסחר, על רקע ירידה עולמית במחירי הסחורות בחודשים האחרונים.

בהמשך השבוע צפויים לפרסם הבנקים ובנקי ההשקעות הגדולים בארה"ב דו"חותיהם. ג'יי.פי מורגן צ'ייס יהיה הראשון, עם דו"חות ביום שלישי, ואליו יצטרף ולס פארגו. ביום רביעי ידווחו גם בנק אוף אמריקה וסיטיגרופ, כאשר גולדמן סאקס יפרסם דו"חותיו ביום שישי. מורגן סטנלי יפרסם דו"חותיו רק בשבוע הבא. מרבית הבנקים צפויים, להערכת אנליסטים, לדווח על ירידה קלה בהכנסותיהם, כמו גם על ירידה ברווח הנקי.

בזירה המקרו כלכלית, יפרסמו מדינות רבות השבוע נתון מרכזי בהשפעתו על מדיניות מוניטרית – האינפלציה. בארה"ב, כמו גם באיחוד האירופי, יש חשש מאינפלציה נמוכה מדי, או אף דפלציה. האינפלציה הנמוכה משמעותית מיעדי הבנקים המרכזיים ל-2%, מעודדת אותם לשמור על ריביות נמוכות ומדיניות מרחיבה. בתקופה האחרונה, הירידות במחירי הסחורות שומרות על אינפלציה נמוכה ואף שלילית, אך אפילו מדדי הליבה, שאינם כוללים מזון ואנרגיה, אינם מטפסים כמעט. לעומת זאת, בשווקים מתעוררים רבים, כמו הודו, בה גם יתפרסם מדד המחירים לצרכן השבוע, החשש הוא עדיין מפני אינפלציה גבוהה מדי.

ג'יימי דיימון, ג'יי.פי מורגן צ'ייס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker