פרסום ראשון

בעקבות פרשת השוחד של סימנס: בכירי חברת החשמל 
יחויבו בבדיקות פוליגרף

דירקטוריון החברה הנחה לערוך פוליגרף לכל מנהל אגף, וכן לעובדי יחידת הייזום העסקי והחקירות. יו"ר ועד העובדים הופיע בחמישי בפני הדירקטוריון, אך טרם הגיב להנחיה

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

דירקטוריון חברת החשמל הנחה את הנהלת החברה לגבש מנגנון לבדיקות פוליגרף שוטפות למנהלים הבכירים בחברה. לפי ההנחיה, כל עובד בתפקיד מנהל אגף ומעלה יחויב בבדיקת פוליגרף עם כניסתו לתפקיד. כמו כן, יחויב על בעל תפקיד ביחידת היזמות העסקית של החברה בחו"ל או בתחום החקירות – בבדיקת פוליגרף שנתית.

הנחיית הדירקטוריון באה בעקבות מעצריהם בשבוע שעבר של חמישה מבכירי הנהלת חברת החשמל בעבר ובהווה, בחשד כי נטלו שוחד במיליוני דולרים מחברת סימנס בעבור הטיית מכרזים ומסירת מידע פנימי בשנים 2000-2005. בעקבות המעצרים קיים הדירקטוריון ביום חמישי ישיבה שלא מן המניין.

חיוב בדיקות הפוליגרף ביחידות ייזום הפרויקטים נעשה על רקע מעצרו של המשנה למנכ"ל חברת החשמל וסמנכ"ל הלקוחות, יעקב (יאשה) חאין, שניהל בשנים האחרונות גם את יחידה עסקית זו.

יו"ר דירקטוריון חברת החשמל, יפתח רון טל, אמר בסוף השבוע כי "לחברת החשמל שדרה ניהולית מוכשרת שאני בטוח ביכולתה להצעיד את החברה קדימה. החלטות הדירקטוריון יתרמו ליציבות הנדרשת. נמשיך ונפעל בנחישות מתוך מדיניות של אפס סובלנות לכל חריגה שהיא ממנהל תקין".

יפתח רון טלצילום: מוטי מילרוד

בסוף השבוע שוחררו כל החשודים למעצר בית. את חאין יחליף בחטיבת הלקוחות מיידית סמנכ"ל הייצור, יצחק בלמס, אף שנכנס לתפקידו זה רק ב-2013. בשלב זה, לא ימונה בחברה משנה למנכ"ל. את מקומו של בלמס ימלא באופן זמני ראש חטיבת הייצור שמעון פישר, עד לפרסום מכרז.

מנכ"ל חברת החשמל, אלי גליקמן, אמר כי "מדובר במינויים מתבקשים המביעים אמון בדור הבא של המנהלים בחברה וביכולת של החברה להמשיך ולעמוד במחויבויותיה כנותני שירות לציבור".

לפי שעה לא ברורה עדיין תגובת ועד העובדים בחברת החשמל לחיוב בבדיקות פוליגרף. זאת, לאחר שמנכ"ל החברה הורה לפני שבוע למנהלי האגפים להתחיל גם בהליכי העברה לחוזים אישיים.

אגב, יו"ר הוועד, דוד (מיקו) צרפתי, השתתף ביום חמישי בישיבת הדירקטוריון והציג בפני חברי הדירקטוריון את הסיבות לשביתה שבה נוקטים העובדים מזה כשבועיים, ובראשן תוכנית ההתייעלות המתוכננת בחברה.

בשל הדיונים בבתי הדין לעבודה, פותחת החברה את 2015 ללא יישום מלא של תוכנית ההתייעלות – למעט עצירת מתן קביעויות נוספות לעובדים ארעיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker