הסדר החוב באי.די.בי ניצל: הנאמנים הגיעו לפשרה בנוגע לתביעות הנגזרות

לפי ההסכם, 7 מיליון שקל ישולמו לקופת אי.די.בי פיתוח באופן מיידי ביום בו יקבלו נושי אי.דיבי אחזקות את הכסף במסגרת הסדר החוב; 16 מיליון שקל ישולמו מתוך תקבולים עתידיים במסגרת התביעות הנגזרות שהוגשו נגד נושאי המשרה ובעלי השליטה הקודמים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

נאמני ההסדר של אי.די.בי אחזקות, אייל גבאי ועו"ד חגי אולמן, ביקשו היום (א') מבית המשפט המחוזי בתל אביב לאשר להם לחתום על הסכם פשרה מותנה מול התובעים שהגישו תביעות נגזרות, עו"ד רונן להב וחברת קידוחי סי אף איי.

הסדר הפשרה קובע כי 7 מיליון שקל ישולמו מקופת אי.די.בי אחזקות, בה יש כיום כ-150 מיליון שקל, לקופת אי.די.בי פיתוח במזומן במועד בו יקבלו נושי אי.די.בי אחזקות את התשלום על פי ההסדר. בנוסף, סכום של 16 מיליון שקל ישולם לאי.די.בי פיתוח על ידי אי.די. בי אחזקות אך ורק מתוך תקבולים שיתקבלו בעתיד במסגרת התביעות הנגזרות שהוגשו כנגד בעלי השליטה הקודמים ונושאי המשרה בחברה.

עו"ד להב, שמחזיק באגרות חוב של אי.די.בי פיתוח, הגיש תביעה נגזרת להשבת דיווידנדים בסך 64 מיליון שקל לקופת אי.די.בי פיתוח. קידוחי סי אף איי הגישו תביעה נגזרת להשבת דיווידנדים בסך של 442 מיליון שקל שחולקו בין השנים 2010 -2011 מאי.די.בי פיתוח לאי.די.בי אחזקות. מכיוון בחודש פברואר 2014, הוגשו על ידי שני התובעים תביעות חוב, לנאמני ההסדר, המבוססות על הבקשות לאישור תביעות נגזרות כנגד אי.די.בי אחזקות, תביעות אשר עלולות להשפיע על הסכומים אותם יקבלו נושי אי.די.בי אחזקות במסגרת ההסדר ועל לוחות הזמנים לסגירת הסדר הנושים, הגיעו נאמני ההסדר לפשרה.

נאמני ההסדר הדגישו כי הסדר הפשרה איננו גורע מהמשך ניהול התביעות הנגזרות כנגד שאר הנתבעים, והם לא יהיו מופטרים באופן חלקי או מלא, עקב הסדר הפשרה.

אייל גבאי צילום: עופר וקנין

מתוך סכומי הפשרה ישולמו גמול למבקשי התביעה הנגזרת ושכר טרחת עו"ד כפי שיקבע על ידי בית המשפט המוסמך, כאשר בכוונת קידוחי ולהב לבקש מבית המשפט המוסמך כי הגמול למבקשים ושכר טרחת עורכי הדין יסתכם בסך כולל של 15% בצירוף מע"מ מכל סכום שיתקבל כתוצאה מההסכמה דנן ובמועד בו ישולם לאי.די.בי פיתוח. הנאמנים ממליצים כי הגמול למבקשים ושכר טרחת עורכי הדין יעמוד על 12% בתוספת מע"מ. עוד הובהר כי במידה שבית המשפט המוסמך יקבע כי הגמול למבקשים ושכר טרחת עו"ד יהיה שונה מהשיעור האמור לעיל, אין ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של הסכם זה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker