מדוע האמריקאים הפסיקו לשתות מיץ תפוזים?

בעבר משקה שנחשב מתכון לבריאות, מיץ התפוזים לא מרוויח מבהלת מזון הבריאות הנוכחית בארה"ב

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

מכירות מיץ התפוזים ירדו כמעט מדי שנה בעשור האחרון בארה"ב, ובשנה שעברה הגיעו לשפל של 15 שנים, לפי נתוני נילסן. גם הצריכה לנפש של המשקה הבעבר-פופולרי ירדה באותה תקופה – ב-40%, לפי נתוני משרד החקלאות והמזון האמריקאי (USDA). תקופה זו מגיעה לאחר כיובל של צמיחה, שבשיאו, כמעט 75% מכלל משקי הבית בארה"ב קנו וצרכו מיץ תפוזים.

לפי אתר "קווארץ", השינויים בהרגלי התזונה האמריקאיים, הבזים לסוכר ולא מותירים זמן לארוחת בוקר, פגעו קשות בביקוש למיץ תפוזים, משקה בוקר נפוץ בעבר. לכך נוספה פגיעה בתפוקה החקלאית של תפוזים בפלורידה, האחראית למרבית מיץ התפוזים בארה"ב, ולהתייקרות התפוזים בייצור מקומי. ארה"ב החלה להגדיל את ייבוא התפוזים, מה שמשפיע גם על המחירים העולמיים.

ברזיל, יצואנית התפוזים הגדולה בעולם, האחראית ליותר מ-50% ממיץ התפוזים בעולם, סובלת אף היא מקשיים – בין היתר בשל הירידה בביקוש למיץ תפוזים, ולא רק בארה"ב. גם באירופה יש ירידה בצריכה של המשקה הכתום. עם זאת, בשווקים מתעוררים, ברזיל עצמה בהם, גובר התיאבון למיץ תפוזים.

ירידה חדה נרשמה גם בייצוא התפוזים מישראל בשנים האחרונות, לפי נתוני מועצת הצמחים. לעומת 35 אלף טונות תפוזים בעונת 2006-2007, ירד הייצוא לכ-7,300 טונות בעונת 2012-2013. היבול עצמו בישראל היה נמוך בשנה שעברה ב-5% מממוצע 5 השנים הקודמות. ירידה נרשמה ביצוא ענף ההדרים בכללו.

צילום: 'דויד בוימוביץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker