מה יעץ טוני בלייר לעורכת הצהובון כמה ימים לפני מעצרה?

לפי עדויות חדשות, הציע ראש ממשלת בריטניה לשעבר לספק שירותי יעוץ לרבקה ברוקס, המואשמת בניהול האזנות סתר בצהובוניו של רופרט מרדוק, וכן למרדוק ולבנו ג'יימס

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו גרדיאן
גרדיאן

רבקה ברוקס, עורכת הצהובון הבריטי שעומדת לדין על ניהול האזנות סתר, קיבלה עצות מראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר ערב מעצרה בנוגע לפרשת ההאזנות.

לפי אימייל שכתבה ברוקס ואשר נחשף בבית המשפט, הציע בלייר לברוקס לשמש כיועץ לא רשמי שלה של רופרט מרדוק, מנכ"ל אימפריית המדיה ניוז קורפ שהחזיקה בעיתונים שערכה ברוקס בעבר, ושל בנו ג'יימס, אף הוא בכיר בחברה. בלייר הציע כי שירותי ייעוץ שלו "יישארו בינינו".

המכתב, שנשלח מברוקס לג'יימס מרדוק, הוקרא בעת המשפט בנוגע לפרשת האזנות הסתר בצהובוניו של מרדוק בבריטניה. במכתב היא כותבת כי בלייר הציע שניוז אינטרנשונל – חטיבת העיתונים של ניוז קורפ בבריטניה – תפתח בחקירה שתפרסם דו"ח ש"יטהר את שמך ויודה בטעויות". היא הוסיפה כי בלייר אמר לה שהמשבר יחלוף ושעליה להיות קשוחה ולא להחליט החלטות פזיזות.

האימייל נשלח יום לאחר שנסגר הצהובון "ניוז אוף דה וורלד", ושבוע לאחר שה"גרדיאן" חשף כי עיתונאי "ניוז אוף דה וורלד" פרצו לתיבה הקולית של נערה שנחטפה ונרצחה, מה שעורר סערה בבריטניה והוביל לגילויים חדשים בפרשה. ברוקס, שעמדה באותה עת בראש חטיבת ניוז אינטרנשונל וערכה קודם לכן את "ניוז אוף דה וורלד" ואת ה"סאן", נעצרה זמן קצר לאחר מכן והתפטרה מתפקידה.


בלייר נהנה זמן רב מתמיכת ניוז קורפ של רופרט מרדוק, וה"סאן", שברוקס ערכה בין 2003 ל-2009, תמך בו בשלוש מערכות בחירות. לאחר שבלייר סיים את כהונתו, הצהובון עבר לתמוך במפלגה השמרנית, אך הוא המשיך לשמור על קשרי ידידות עם משפחת מרדוק וברוקס.

בתגובה לחשיפה, התעקש בלייר כי העצות שנתן לא התבססו על שום ידע ישיר שהיה לו לגבי מה שקרה בניוז אינטרנשונל.

ביום חמישי זיכה בית המשפט את ברוקס מאשמת מתן שוחד של 4,000 ליש"ט עבור תמונה של הנסיך ויליאם בבגד ים בביקיני מחופש לנערת בונד במסיבה ב-2006. ברוקס עדיין מואשמת בכל ארבעת הסעיפים הקשורים לפרשת האזנות הסתר. היא מכחישה את כל ההאשמות נגדה.

רבקה ברוקס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker