אור הירשאוגה

חברת סולוטו (Soluto) הישראלית נמכרה לחברת Asurion האמריקאית תמורת כ-130 מיליון דולר. מייסד Asurion ויו"ר החברה, קווין טוויל, הגיע אתמול לישראל לחתימת העסקה וחזר היום לארה"ב. סולוטו שפיתחה שירות תמיכה מרחוק למחשבים אישיים ומכשירים ניידים, תמשיך לפעול מישראל כמרכז הפיתוח של Asurion, חברה פרטית שמספקת שירותי תמיכה לספקיות הסלולר הגדולות בעולם. סולוטו מעסיקה כיום 40 עובדים, ובעקבות הרכישה צפויה החברה לגייס עובדים נוספים.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

לפיד: "ניצור הזדמנויות לקידום מקצועי לצעירים ערבים"

קטסטרופה לבבילון: גוגל אינה מתכוונת לחדש את ההסכם עם החברה

סולוטו, שזכתה ב-2010 בתחרות טק-קראנץ' Disrupt, הוקמה על ידי תומר דביר וישי גרין ב-2008. גרין, סמנכ"ל הטכנולוגיות בחברה שזכה לחשיפה בסדרה "מחוברים", עזב את סולוטו ב-2012 והצטרף להקמת הסטארט אפ SpotIM. עד כה, גייסה סולוטו קרוב ל-20 מיליון דולר, בין השאר, מהקרנות גיזה, פרוקסימה, בסמר ואינדקס. ב-2012 הצטרפו לקרנות המשקיעות בחברה גם קרן CrunchFund של מייקל ארינגטון, Innovation Endeavors של אריק שמידט ו-Initial Capita של רועי קרתי. בחברה מושקעים גם משקיעים פרטיים, בהם זוהר גילון.

Asurion שהוקמה ב-1994 היא אחת מחברות התמיכה הגדולות בעולם, אם לא הגדולה שבהן. החברה החברה שמשרדיה הראשיים ממוקמים בנאשוויל, מעסיקה יותר מ-10,000 עובדים, שמספקים תמיכה מורחבת ללקוחותיהן של מרבית מחברות הסלולר הגדולות בעולם, ביניהן AT&T, NTT DoCoMo, T-Mobile וורייזון.

"הם פנו אלינו לפני כחצי שנה בבקשה לשותפות. זאת אחת החברות הגדולות בעולם שאנחנו לא מכירים", אמר היום ל-TheMarker תומר דביר. "נדיר שחברות נשארות פרטיות כשהן מגיעות לגדלים כאלו. גילינו שהם חולקים את החזון שלנו, ולהם יש 250 מיליון משתמשים משלמים".

סולוטו שהחלה את דרכה בפיתוח של שירות שנועד לסייע למשתמשים במחשבים אישיים, במטרה לפטור אותם מהטרדות היומיומיות בתפעול המחשב, פנתה בשנים האחרונות למודל עסקי חדש. החברה הוסיפה לשירות הבסיסי אפשרות גישה מרחוק למחשב, ופנתה לעסקים שביקשו לתת תמיכה למשתמשיהם. במודל זה הציעה סולוטו שירות חינמי ולצידו שירות פרימיום לארגונים שביקשו לתת תמיכה ליותר מחמישה משתמשים. בשנה האחרונה החלה החברה להוסיף שירותים שמאפשרים לספק תמיכה במכשירי מובייל וטאבלטים, שירות אותו השיקה לפני שלושה חודשים. שירות זה נמצא במוקד העניין של Asurion האמריקאית.

"כשהקמנו את החברה ב-2008 רק יצא האייפון הראשון. פיבוטים הם דבר שקורה בכל חברה אבל החזון שלנו לא השתנה מהיום הראשון. אנחנו רוצים לגרום לאנשים ליהנות מטכנולוגיה. שינויים עסקיים הם דבר טבעי ובריא. הזירה שבה אנחנו פועלים היום שונה מאד מזו שהיתה כשהחברה קמה - היום לכל אחד יש סמארטפון על השולחן ואולי גם טאבלט. במשך השנתיים האחרונות ניסינו הרבה מודלים. למעשה, אתמול היה היום החזק ביותר שהיה לנו במכירות", ציין דביר.

צוות עובדי Solutoצילום: Soluto

"יכולנו להמשיך ולפתח את המסלול העסקי שהתווינו ואם הזמן היינו יכולים להפוך לגורם משמעותי, אבל החבירה ל-Asurion נותנת לנו דחיפה משמעותית. מבחינתנו זה מאפשר לנו להמשיך ולעשות את מה שאנחנו עושים עד עכשיו רק הרבה יותר בגדול. הכל נהיה מעניין יותר", הוסיף דביר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker