מעגל התביעות נמשך: HP הגישה תביעה של 23 מ' ד' נגד ECI

בחודש שעבר הגישה ECI תביעה נגד HP על סך 38.4 מיליון שקל ■ במוקד הסכסוך - פרויקט להעברת שירותי המחשוב של ECI למרכז מחשוב הענן של HP בצרפת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברת HP הודיעה כי הגישה לפני כשעה תביעה בסך 23 מיליון דולר נגד חברת ECI, בטענה כי האחרונה לא שילמה את חובותיה על ביצוע פרויקט הקמת מרכז מחשוב ענן לחברה.

בחודש שעבר, הגישה ECI עצמה תביעה נגד HP על סך 38.4 מיליון שקל בטענה כי HP כשלה בביצוע הפרויקט. כמו כן, במהלך חודש מארס הגישה HP תביעה להסדרת חובותיה של ECI על סך 3.6 מיליון שקל.

צילום: תומר אפלבאום

ב-2010, חתמו החברות על הסכם, לפיו חטיבת השירותים של HP ישראל תבצע פרויקט להעברת מערכות המחשוב של ECI למרכז מחשוב של HP בצרפת לתפעול במודל מחשוב ענן.

בכך, הצטרפה ECI לשורת חברות ישראליות שביצעו מהלך דומה קודם לכן, דוגמת אסם, כי"ל ומכתשים אגן. אסם, שביצעה את המעבר ב-2009, החלה לקבל שירותים במודל ענן פנימי מחברת האם נסטלה ובעקבות כך צמצמה מאוד את חטיבת ה-IT שהחזיקה.

כי"ל ומכתשים אגן הקימו שירותי ענן לתפעול הסניפים הבינלאומיים של החברות. בשונה מחברות אלו, בחרה ECI לבצע את כלל הפרויקט ואת תפעולו במיקור חוץ. בתביעה שהוגשה מציינת HP כי ECI התחייבה לרכוש מ-HP שירותי מחשוב ותמיכה בהיקף כולל מוערך של כ-119 מיליון דולר בכל תקופת ההסכם - יותר ממיליון דולר בחודש.

עוד מציינת החברה, כי HP השקיעה בהקמת מערך המחשוב של ECI בצרפת כ-20 מיליון דולר. החברה מציינת בתביעה, כי באוגוסט 2012 איימה HP בהגשת בקשה לפירוק ECI לאחר הצטברות חוב של כ-7 מיליון דולר, ולאחר שזו ביקשה לשנות את החוזה ולהקטין את התשלום החודשי ל-300 אלף דולר לחודש. בעקבות זאת, התערב שאול שני, בעל השליטה בחברת Swath שמחזיקה בשליטה ב-ECI ישירות במו"מ.

בתביעה שהגישה ECI בחודש שעבר, טענה כי הצהרותיה HP על מומחיות מקצועית הדרושה לביצוע הפרויקט התבררו ככוזבות, וכי הפרויקט לא עמד ביעדיו.

"מתוך 8 אבני דרך שהנתבעת התחייבה להשלים עד לחודש אפריל 2011, לא השלימה אפילו אחת", ציינה ECI בתביעתה. "נכון למועד הגשת התביעה, הנתבעת הצליחה לשדרג רק חלק ממערך המחשוב של התובעת ולספק רק מקצת מהשירותים להם התחייבה, המהווים לכל היותר 20% מהשירותים שהיה עליה לספק".

ECI ציינה בתביעתה כי בעקבות אי העמידה ביעדים, נדרשה החברה להוצאות כבדות לרכישת ציוד חומרה ושכירת כוח אדם לטיפול ותחזוקה במערך המחשוב הקיים "בשל מחדלי הנתבעת [מערך המחשוב הקיים של החברה, א"ה] לא רק שלא הוחלף, אלא אף חדל לפרקים לתפקד".

עוד ציינה ECI כי חוותה "השבתות חוזרות ונשות של שירותי המיחשוב... לרבות פעילות קבוצת עובדי מחלקת הפיתוח שפסקו מלעבוד למשך פרק זמן משמעותי בשל תקלות בעקבות מחדלי הנתבעת, תוך שהתובעת המשיכה ושילמה להם משכורת".

חברת HP מיוצגת בתביעות על ידי עוה"ד יוסי אשכנזי, אופיר שגב ומעיין פדלון ממשרד עוה"ד הרצוג פוקס נאמן ושות'. את ECI מייצגות עוה"ד תמר תורג'מן ונועה ברהום ממשרד עוה"ד פישר בכר חן וול אוריון ושות'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker