מתקפת הסייבר על ישראל: נפרצו רשימות אנשי קשר מאוניברסיטת חיפה

ב-7 באפריל מתוכננת מתקפה מרוכזת על אתרים ישראליים, כהמשך לפעילות ההאקטיביסטים נגד ישראל ■ "לפי המידע שנאסף, כמה קבוצות האקרים ישתפו פעולה עם Anonghost במתקפה משולבת הצפויה להימשך כמה שעות"

אור הירשאוגה
יניב פלדמן, רועי לטקה, Newsgeek
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אור הירשאוגה
יניב פלדמן, רועי לטקה, Newsgeek

שלושה ימים לפני תאריך היעד למתקפה המאורגנת נגד אתרים ישראליים פורסמה היום (ה') רשימה של כ-1,500 אנשי קשר שככל הנראה דלפו מאוניברסיטת חיפה. בין השאר כוללים הפרטים שפורסמו באתר ההוסטינג pastebin, שמות מלאים, פרטי תעודת זהות, כתובת מייל וסיסמה.

ב-7 באפריל מתכננות כמה קבוצות האקרים מתקפה מרוכזת על אתרים ישראליים, כהמשך לפעילות ההאקטיביסטים נגד ישראל שתוייגה בשם #opisrael במהלך מבצע עמוד ענן. את היוזמה מובילה קבוצת האקרים שפועלת תחת השם Anonghost שפעלה בעבר תחת השם Teamr00t. לדברי אופיר דוד, ראש צוות מודיעין וסייבר בחברת Cyberia, גם בפעולות קודמות של הקבוצה שכוללת 12 האקרים כוונו נגד ישראל.

דוד מסביר כי כבר לפני שבועיים החלה עלייה במספר ההתקפות מניעת השירות והשחתה של אתרים ישראליים. "בין האתרים שהותקפו ניתן למצוא כמעט כל אתר בעל סיומת Gov.il, חברות הסלולר השונות, אתר ערוץ 2 ואתר The Voice ולפי המידע שאספנו אפילו באתר מאקו של קשת הצליחו הפורצים למצוא פרצת XSS. עד כה איתרנו מספר רשימות הכוללות כ-1,300 מטרות סה"כ ומצאנו מספר אתרים שמאפשרים לכל משתמש המעוניין בכך לרתום גם את המחשב שלו לצורך מתקפות ה-DDoS השונות".

"לפי המידע שנאסף, כמה קבוצות האקרים ישתפו פעולה עם Anonghost במתקפה משולבת הצפויה להפתח ביום ראשון הקרוב, ה-7 באפריל בסביבות 20:00. המתקפה צפויה להימשך כמה שעות, אך ייתכן שנראה השפעות ושאריות שלה גם יום עד יומיים לאחר מכן" העריך דוד.

רוני בכר, מנהל תחום תקיפה וחוסן באבנת, העריך כי הארגונים המעורבים בהתקפה יפרסמו ב-7 באפריל מידע שנאסף מאתרים ישראלים בחודשים האחרונים. בכר ציין כי הפצה של רשימת כתובות מייל כגון זו שפורסמה גורמות בעיקר למבוכה, אך לא גורמות לנזק ממשי לארגונים שנפרצו. לצד ארגונים וחברות קטנים העריך בכר כי ההאקרים "יבצעו ניסיונות תקיפה של כמה ארגונים גדולים, ולו בשביל ניסיון הפגיעה המוראלית, לטובת הוכחת יכולת".

מאוניברסיטת חיפה נמסר כי "כחלק מההתקפות על אתרים רבים במדינת ישראל הותקף גם שרת אחד של אוניברסיטת חיפה. האוניברסיטה נקטה ונוקטת באמצעים לטיפול בפריצה עם חברת אבטחת מידע המתמחה בתחום ואף משתתפת במוקד בין אוניברסיטאי לשיתוף ידע ומומחיות כדי למנוע פריצות נוספות".

לפוסט המקורי ב-Newsgeek לחצו כאן

צילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker