החלטת הפסח של BRM: חלוצת הרשת הישראלית בקווב תסגר

בקווב היתה לאחת מחברות ההיי-טק הישראליות הראשונות שנרשמו למסחר בנסד"ק ■ סגירתה בלתי נמנעת לאור מכירתם של שאריות הפטנטים שהיו ברשותה

רוני ליפשיץ
רוני ליפשיץ

דירקטוריון חברת בקווב (Backweb) ניצל את חופשת הפסח כדי להחליט שהגיע הזמן לסגור את החברה ולהחזיר את הכסף שנותר לבעלי המניות. תהליך הסגירה מתוכנן להסתיים ביולי-אוגוסט השנה. בכך הגיע הקץ הרשמי על אחת מחלוצות האינטרנט בארץ ובעולם. 

חברת בקווב הוקמה בשנת 1995 על-ידי האחים אלי וניר ברקת, הבעלים של חברת BRM, שהייתה המשקיעה העיקרית בחברת צ'קפוינט ואחראית לכמה מההצלחות הגדולות של ההיי-טק הישראלי ב-20 השנה האחרונות. החברה הונפקה ב-1999, טרם התפוצצות בועת הדוט.קום לפי שווי של 420 מיליון דולר. 

מנכ"ל בקווב, ביל היי

בקווב היתה לאחת מחברות ההיי-טק הישראליות הראשונות שנרשמו למסחר בנסד"ק והיתה החברה שהמציאה את המושג "דחיפה" (Push). הטכנולוגיה שלה נועדה לחברות וארגונים לשם העברת מידע ולבצע עדכוני תוכנה באמצעות דחיפת נתונים ולא על פי בקשה מפורשת של המשתמש. בשנים הראשונות היא נחשבה לחברת פלא מעוררת התפעלות, ונוהלה מארצות הברית על ידי אלי ברקת.

אלא שתעשיית האינטרנט עקפה אותה ובשנים האחרונות גוועו עסקיה. למעשה, בשנתיים האחרונות היא לא מוכרת שירותים ומוצרים, והעיסוק העיקרי שלה היה תביעת חברות כמו IBM ו-HP על שימוש לא מורשה בפטנטים שלה. אפילו מנכ"ל החברה, ביל היי, עבר לפני כשנה לעבודה במתכונת של משרה חלקית.

שווי הנכסים וקופת החברה נאמדים היום בכ-11.6 מיליון דולר. כיום להערכת החברה, עם השלמת תהליך הסגירה של החברה, יישאר בידה סכום שנע בין 9.7 ל-10.2 מיליון דולר שיחולק בקרב בעלי המניות. ראוי לציין ש-BRM היא עדיין בעל המניות הגדול ביותר בחברה, עם 27.7% מהמניות.

הסגירה היא בלתי נמנעת לאור העובדה שבחודש פברואר מכרה החברה את שאריות הפטנטים שהיו ברשותה. המנכ"ל הזהיר שמכיוון שבקווב רשומה כחברה ישראלית ותהליך הסגירה צריך להיעשות בהתאם לחוק הישראלי, ייתכן שהוא יימשך כשנה.

לפוסט המקורי ב-Techtime לחצו כאן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker